«ԱրմենՏել»-ի (ապրանքանիշը Beeline) բաժանորդային բազայի կրճատումը Հայաստանում, 2009 թվականի առաջին եռամսյակի արդյունքներով, կապված էր բաժանորդային բազայի հաշվառման նոր համակարգին անցնելու հետ, այսօր կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ լրագրողներին հաղորդել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն: Նա ճշգրտել է, որ ընկերությունն այժմ անցել է «կենդանի» բաժանորդային բազայի
հաշվառման շատ խիստ կանոնների:
Նրա խոսքերով, «կենդանի» բաժանորդային բազայի թվին են պատկանում այն բաժանորդները, որոնք վերջին երեք ամիսների ընթացքում կատարել են դրամական միջոցների փոխանցման գեթ մեկ գործառնություն: Իգոր Կլիմկոն ճշգրտել է, որ Viva-Cell ընկերությունը, համեմատության կարգով, «կենդանի» բաժանորդային բազայի ցուցակում ընդգրկում է այն բաժանորդներին, որոնք վճարովի գործառնություններ են կատարել վերջին վեց ամիսների ընթացքում:
«ԱրմենՏել» (ապրանքանիշը Beeline) ընկերության բջջային կապի բաժանորդային բազան Հայաստանում, 2009 թվականի առաջին եռամսյակի արդյունքներով, կրճատվել է 7,5 տոկոսով եւ կազմել է 481 հազար մարդ:

4 Июнь 2009 - 17:19 AMT
Сокращение абонентской базы компании «АрменТел» (торговая марка Beeline) в Армении по итогам первого квартала 2009 года было связано с переходом на новую систему подсчета абонентской базы, сообщил журналистам на сегодняшней пресс-конференции генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко. Он уточнил, что компания сейчас перешла на очень жесткие правила подсчета «живой» абонентской базы.
По его словам: «В число «живой» абонентской базы включаются те абоненты, которые в течение последних трех месяцев совершили хотя бы одну операцию по переводу денежных средств». Игорь Климко уточнил, что компания Viva-Cell, для сравнения, вносит в список «живой» абонентской базы абонентов, которые совершали платные транзакции за последние шесть месяцев.
Абонентская база сотовой связи компании «АрменТел» (торговая марка Beeline) в Армении по итогам первого квартала 2009 года уменьшилась на 7,5% и составила 481 тыс. человек.