Ucom-ը՝ հավատարիմ մնալով իր հաճախորդակենտրոն մոտեցմանը, ներդնում է հարցումների SatisfAI նորարարական հարթակը՝ հաճախորդների գոհունակության և սպասարկման փորձի շարունակական վերլուծության նպատակով:
SatisfAI-ի կիրառումը Ucom-ին հնարավորություն կտա անցկացնել NPS (Net Promoter Score/ Հաճախորդների գոհունակության ցուցանիշ) և այլ արագ ու պարզ հարցումներ, իրական ժամանակում վերլուծել տվյալները և ավելի արագ արձագանքել հաճախորդների կարիքներին։ SatisfAI-ը առավելագույնս հեշտացրել է այդ գործընթացը՝ տրամադրելով հարմարավետ ինտերֆեյս և տվյալների վերլուծության ավտոմատացված գործիքներ։
«Հարցումների համակարգի ներդրումը համահունչ է Ucom-ի հաճախորդակենտրոն ռազմավարությանը։ Մեր բաժանորդներից յուրաքանչյուրի համար հարմարավետ թվային փորձառություն ապահովելու համար մենք ձգտում ենք կիրառել այդ պահին հասանելի ամենավերջին նորարարական լուծումները։ Վստահ եմ, SatisfAI հարթակը կօգնի, որ տվյալների վրա հիմնված որոշումների միջոցով շարունակաբար բարձրացնենք ծառայությունների որակը», – նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Ուրախ ենք Ucom-ի հետ այս համագործակցության մեկնարկի համար։ Մինչ այս մեր հարթակը հաջողությամբ ներդրվել է մի շարք բանկերում, իսկ այժմ Ucom-ն առաջինն է դառնում Հայաստանի հեռահաղորդակցության ոլորտում, որը կկիրառի մեր լուծումները։ Առաջին փուլով հարթակի բազային ֆունկցիաներն արդեն ներդրվել են, ակնկալում ենք, որ շուտով արհեստական բանականության մոդուլը նույնպես կկիրառվի Ucom-ում», – ասել է SatisfAI –ի համահիմանդիր Հայկ Կարապետյանը։
NPS հարցումը տարածված միջազգային մեթոդաբանություն է, որն օգտագործվում է ընկերության հանդեպ հաճախորդների հավատարմության և ծառայություններից բավարարվածության աստիճանն արագ պարզելու համար: Համակարգը հնարավորություն է տալիս ծառայության մատուցման ավարտից անմիջապես հետո SMS-ի, մոբայլ հավելվածի կամ էլեկտրոնային փոստի միջոցով կապ հաստատել հաճախորդի հետ և կարճ հարցման միջոցով գնահատել նրա հավատարմությունը, ինչպես նաև՝ սպասարկման որակից գոհունակությունը։

6 Август 2025 - 07:08 AMT
Компания Ucom, оставаясь верной своему клиентоориентированному подходу, внедряет инновационную платформу опросов SatisfAI с целью регулярного анализа лояльности клиентов и качества обслуживания.
Применение SatisfAI позволит Ucom проводить NPS (Net Promoter Score / Индекс лояльности клиентов) и другие быстрые и простые опросы, анализировать данные в реальном времени и оперативно реагировать на потребности клиентов. Платформа значительно упростила этот процесс, предоставив удобный интерфейс и автоматизированные инструменты анализа данных.
«Внедрение системы опросов соответствует клиентоориентированной стратегии Ucom. Для обеспечения удобного цифрового опыта для каждого из наших абонентов мы стремимся применять самые передовые инновационные решения, доступные на данный момент. Уверен, что платформа SatisfAI поможет постоянно повышать качество услуг с помощью решений, основанных на данных,» – отметил генеральный директор Ucom Ральф Йирикян.
«Мы с радостью приступаем к сотрудничеству с Ucom. Ранее наша платформа была успешно внедрена в ряде банков, а теперь Ucom становится первым оператором в телекоммуникационном секторе Армении, который будет применять наши технологические решения. На первом этапе базовые функции платформы уже внедрены, мы ожидаем, что вскоре модуль искусственного интеллекта также будет использоваться в Ucom», – сказал сооснователь SatisfAI Айк Карапетян.
Опрос NPS это широко используемая международная методология, позволяющая быстро определить уровень лояльности клиентов и их удовлетворённости качеством предоставляемых услуг. Система позволяет связаться с клиентом сразу после завершения оказания услуги — через SMS, мобильное приложение или электронную почту — и с помощью короткого опроса оценить его лояльность и удовлетворенность качеством обслуживания.