Ֆիքսված ցանցի ընդլայնման ռազմավարության շրջանակում Ucom-ը հայտարարել է Երևանի Սիլիկյան թաղամասում ընկերության գերարագ ֆիքսված ցանցի գործարկումը հաջողությամբ ավարտելու մասին։
Սիլիկյան թաղամասի բնակիչներն այսուհետ կարող են օգտվել Ucom-ի ֆիքսված ինտերնետից, շարժական կապի ծառայություններից և հեռուստատեսությունից՝ ստանալով այս բոլոր ծառայությունները մեկ փաթեթում և առավել շահավետ պայմաններով։
Ցանցի գործարկման կապակցությամբ Ucom-ը հատուկ առաջարկ է նախատեսել թաղամասում բնակվողների համար, որը կգործի 2025թ. օգոստոսի 13-ից հոկտեմբերի 31-ը ներառյալ։ Մասնավորապես, Unity փաթեթներին 12 ամսով բաժանորդագրվելու դեպքում՝ մեկ ամիսը կտրամադրվի անվճար։
«Մեր կարևորագույն առաքելությունն է Հայաստանում բոլորի համար հասանելի դարձնել կապի բարձրորակ և ժամանակակից ծառայությունները։ Բաժանորդների հանդեպ հոգատարությունը Ucom-ի համար առաջնային է, դրա համար մենք ստեղծել ենք միավորված և շահավետ փաթեթներ, որոնք ներառում են տան ինտերնետը, շարժական կապն ու հեռուստատեսությունը՝ դարձնելով դրանք առավել պահանջված և արդյունավետ։ Հուսով եմ, որ Սիլիկյան թաղամասի բնակիչները կօգտվեն մեր տրամադրած հնարավորություններից և կվայելեն Ucom-ի ցանցի արագությունն ու որակը», – նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
2025 թվականին Ucom ֆիքսված ցանցն արդեն հաջողությամբ գործարկվել է նաև Երևանի Հին Ավան, Անաստասավան և Հաղթանակ թաղամասերում։

14 Август 2025 - 07:30 AMT
В рамках стратегии расширения Ucom объявляет об успешном запуске высокоскоростной фиксированной сети в районе Силикян города Еревана.
Жители Силикяна теперь смогут пользоваться фиксированным интернетом, мобильной связью и телевидением Ucom, получая все эти услуги в одном пакете на более выгодных условиях.
В связи с запуском сети Ucom подготовил специальное предложение для жителей района, которое будет действовать с 13 августа по 31 октября 2025 года включительно. В частности, при оформлении подписки на пакет Unity сроком на 12 месяцев один месяц предоставляется бесплатно.
«Наша важнейшая миссия — сделать высококачественные и современные услуги связи доступными для всех в Армении. Забота об абонентах является приоритетом для Ucom, поэтому мы создали комбинированные и выгодные пакеты, которые объединяют домашний интернет, мобильную связь и телевидение, делая их более востребованными и эффективными. Надеюсь, что жители Силикяна воспользуются предоставляемыми возможностями и получат удовольствие и оценят скорость и качество сети Ucom», – отметил Ральф Йирикян, генеральный директор компании Ucom.
Стоит отметить, что в 2025 году фиксированная сеть Ucom также была успешно запущена в районах Еревана — Хин Аван, Анастасаван и Ахтанак.