Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ Կիևի հետ առանցքային հարցերի շուրջ համաձայնության հասնելը գործնականում անհնար է լինելու, նույնիսկ եթե քաղաքական կամք դրսևորվի։ Նա այս մասին ասել է Արևելյան տնտեսական համաժողովի լիագումար նիստում։
Պուտինը հայտարարել է, որ պատրաստ է կապ հաստատել ուկրաինական կողմի հետ, սակայն նման շփումներն, իր կարծիքով, իմաստ չունեն։
«Ուկրաինական կողմի հետ պայմանավորվելը գործնականում անհնար կլինի, նույնիսկ եթե քաղաքական կամք լինի»,–ասել է նա, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։
Տասներորդ հոբելյանական Արևելյան տնտեսական համաժողովն անցկացվում է սեպտեմբերի 3-6-ը Վլադիվոստոկում՝ Հեռավոր Արևելքի դաշնային համալսարանի համալիրի տարածքում։ Այս տարվա համաժողովի հիմնական թեման է՝ «Հեռավոր Արևելք – համագործակցություն հանուն խաղաղության և բարգավաճման»։

Russian President Vladimir Putin stated that it will be practically impossible to reach an agreement with Kyiv on key issues, even if political will is shown. He made the remarks during the plenary session of the Eastern Economic Forum.
Putin noted he is formally prepared to establish contact with the Ukrainian side, but in his view, such communication makes no sense.
“Reaching agreements with the Ukrainian side will be practically impossible, even if there is political will,” he said, as reported by RIA Novosti.
The 10th anniversary Eastern Economic Forum is being held on September 3–6 in Vladivostok, at the campus of the Far Eastern Federal University. This year’s main theme is “Far East – cooperation for peace and prosperity.”