Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ Կիևի հետ առանցքային հարցերի շուրջ համաձայնության հասնելը գործնականում անհնար է լինելու, նույնիսկ եթե քաղաքական կամք դրսևորվի։ Նա այս մասին ասել է Արևելյան տնտեսական համաժողովի լիագումար նիստում։
Պուտինը հայտարարել է, որ պատրաստ է կապ հաստատել ուկրաինական կողմի հետ, սակայն նման շփումներն, իր կարծիքով, իմաստ չունեն։
«Ուկրաինական կողմի հետ պայմանավորվելը գործնականում անհնար կլինի, նույնիսկ եթե քաղաքական կամք լինի»,–ասել է նա, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։
Տասներորդ հոբելյանական Արևելյան տնտեսական համաժողովն անցկացվում է սեպտեմբերի 3-6-ը Վլադիվոստոկում՝ Հեռավոր Արևելքի դաշնային համալսարանի համալիրի տարածքում։ Այս տարվա համաժողովի հիմնական թեման է՝ «Հեռավոր Արևելք – համագործակցություն հանուն խաղաղության և բարգավաճման»։

Президент России Владимир Путин заявил, что достичь соглашения с Киевом по ключевым вопросам будет практически невозможно, даже если проявится политическая воля. Об этом он сказал на пленарном заседании Восточного экономического форума.
При этом Путин отметил, что формально готов установить контакт с украинской стороной, однако, по его мнению, подобные переговоры не имеют смысла.
«С украинской стороной договориться практически невозможно, даже если будет политическая воля», — сказал он, передает «РИА Новости».
Десятый юбилейный Восточный экономический форум проходит 3–6 сентября во Владивостоке, на территории кампуса Дальневосточного федерального университета. Основная тема форума в этом году — «Дальний Восток — сотрудничество во имя мира и процветания».