Vivacell-MTS-ը հաղորդում է, որ 2009թ. հունիսի 8-ից շրջանառության մեջ է դնում նոր համարներ, որոնք սկսվում են +374(0)098 կոդով: Ինչպես հաղորդվում է ընկերության կայքում, նոր համարներն արդեն ներմուծվել են շրջանառության մեջ բջջային համարների մշտապես աճող պահանջարկը բավարարելու նպատակով:
Հայաստանի Հասարակական ծառայությունների կարգավորման հանձնաժողովը (ՀԾԿՀ) 2008թ. նոյեմբերին որոշում ընդունեց VivaCell-MTS բջջային օպերատորին +374(0)098 կոդով համարները հատկացնելու մասին: Նոր կոդերի հատկացման մասին գործող կարգի համաձայն, ավելի վաղ հատկացված կոդերի ցուցակը պետք է օգտագործվի 60%-ով:
Հետվճարային եւ կանխավճարային համարները, որոնք սկսվում են 098-ով, կարելի է ձեռք բերել ՎիվաՍել-ՄՏՍ սպասարկման բոլոր կենտրոններում, իսկ կանխավճարայինները` վաճառքի այլ կետերում նույնպես:

8 Июнь 2009 - 10:23 AMT
VivaCell-MTS сообщает, что с 8 июня 2009 года ею введены в обращение новые номера, начинающиеся с кода +374(0) 98. Как сообщается на сайте компании, новые номера уже введены в обращение с целью удовлетворить постоянно растущий спрос на сотовые номера.
Комиссия по регулированию общественных услуг (КРОУ) Армении 19-го ноября 2008 года приняла решение о предоставлении сотовому оператору VivaCell-MTS номера с кодом +374(0) 98. Согласно действующему порядку по предоставлению новых кодов, список ранее предоставленных кодов должен быть использован на 60%.
Послеоплатные и предоплатные номера, начинающиеся с кода 098, можно приобрести во всех центрах обслуживания ВиваСелл-МТС, а предоплатные – и в других пунктах продаж.