Նորարարությունների ոլորտի Firebird և NVIDIA ընկերությունները ձևավորում են գործընկերային կապեր, որոնց շնորհիվ Հայաստանը վերաճում է տարածաշրջանային տեխնոլոգիական կենտրոնի, գրում է ՀՀ–ում ԱՄՆ դեսպանությունը։
ԱՄՆ պետքարտուղարության Եվրոպայի և Եվրասիայի բյուրոյի ղեկավար Բրենդան Հենրեհենը ճաշի ընթացքում արդյունավետ աշխատանքային քննարկում է ծավալել հայաստանյան պաշտոնյաների և Հայաստանում ակտիվորեն գործող ամերիկյան Firebird և NVIDIA ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ։
«Օգոստոսի 8-ին ԱԲ-ի և կիսահաղորդիչների ոլորտում նորարարական գործընկերության մասին հուշագրի ստորագրմամբ Միացյալ Նահանգների կառավարությունը խորացնում է համագործակցությունը Հայաստանի հետ»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

13 Сентябрь 2025 - 09:27 AMT
Армения постепенно становится региональным технологическим центром благодаря партнерским связям с инновационными компаниями Firebird и NVIDIA, сообщает посольство США в Ереване.
Руководитель Бюро по делам Европы и Евразии Госдепартамента США Брендан Ханрахан во время рабочего обеда провел содержательную дискуссию с армянскими официальными лицами и представителями Firebird и NVIDIA, активно работающими в Армении.
«Подписанием 8 августа меморандума о сотрудничестве в сфере искусственного интеллекта и полупроводников правительство США углубляет взаимодействие с Арменией», — говорится в сообщении.