Նորարարությունների ոլորտի Firebird և NVIDIA ընկերությունները ձևավորում են գործընկերային կապեր, որոնց շնորհիվ Հայաստանը վերաճում է տարածաշրջանային տեխնոլոգիական կենտրոնի, գրում է ՀՀ–ում ԱՄՆ դեսպանությունը։
ԱՄՆ պետքարտուղարության Եվրոպայի և Եվրասիայի բյուրոյի ղեկավար Բրենդան Հենրեհենը ճաշի ընթացքում արդյունավետ աշխատանքային քննարկում է ծավալել հայաստանյան պաշտոնյաների և Հայաստանում ակտիվորեն գործող ամերիկյան Firebird և NVIDIA ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ։
«Օգոստոսի 8-ին ԱԲ-ի և կիսահաղորդիչների ոլորտում նորարարական գործընկերության մասին հուշագրի ստորագրմամբ Միացյալ Նահանգների կառավարությունը խորացնում է համագործակցությունը Հայաստանի հետ»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Armenia is transforming into a regional technology center thanks to partnerships involving innovation companies Firebird and NVIDIA, the U.S. Embassy in Yerevan announced.
Brendan Hanrahan, Director of the U.S. State Department’s Bureau of European and Eurasian Affairs, held a productive working lunch with Armenian officials and representatives of Firebird and NVIDIA, both actively operating in Armenia.
“With the signing of a memorandum on August 8 on innovative cooperation in AI and semiconductors, the U.S. government is deepening its cooperation with Armenia,” the statement read.