ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Ֆինլանդիայի արտգործնախարար Էլինա Վալտոնենի այցն Ադրբեջան հետաձգել է, հայտնում է Report․az-ն իր աղբյուրի վրա հղումով։
Նշվում է, որ Վալտոնենի այցը Հարավային Կովկաս տարածաշրջանային է և կայանալու էր հոկտեմբերի 13-15-ը։ Հոկտեմբերի 14-ին ԵԱՀԿ գործող նախագահը Հայաստանում, իսկ հաջորդ օրը մեկնելու է Վրաստան։
Այցի հետաձգման պատճառների մասին ոչինչ չի ասվում։
Աշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Ֆինլանդիայի ԱԳ նախարար Էլինա Վալտոնենն ասել է, որ ԵԱՀԿ-ում ողջունում են ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը փակելու վերաբերյալ Հայաստանի և Ադրբեջանի համատեղ դիմումը։ Նա հայտարարել է, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի գործող կառույցները կփակվեն ոչ ուշ, քան դեկտեմբերի 1-ին, ասաց ԵԱՀԿ գործող նախագահը։

OSCE Chairperson-in-Office and Finland’s Foreign Minister Elina Valtonen has postponed her visit to Azerbaijan, according to Report.az , citing anonymous sources.
Valtonen’s South Caucasus tour was originally scheduled for October 13–15. She visited Armenia on October 14 and is expected to travel to Georgia the following day.
The report notes that no reason has been provided for the delay of her planned stop in Azerbaijan.
While in Armenia, Valtonen stated that the OSCE welcomed the joint Armenian-Azerbaijani request to dismantle the OSCE Minsk Group. She also confirmed that the group’s remaining structures will be closed no later than December 1.