«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը`Beeline) դարձավ «DigiTec Business» համաժողովի գլխավոր հովանավորը: Համաժողովը կայանալու է Երեւանում հունիսի 19-20-ը: Այն կազմակերպել է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը` Microsoft ընկերության հետ համագործակցելով: Համաժողովի նպատակն է խթանել տնետսության տարբեր ոլորտներում տեխոնոլոգիական լուծումների կիրառումը:
«Լինելով կապի միասնական օպերատոր` ԱրմենՏելը մեծ ուշադրություն է դարձնում հեռահաղորդակցության ոլորտի զարգացմանը` բիզնեսին առաջարկելով հարմարավետ լուծումներ», – ասաց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն: «Այս եւ նման միջոցառումները շատ կարեւոր են ինչպես նոր լուծումներ մատակարարողների, այնպես էլ հնարավոր գնորդների համար, քանզի թույլ են տալիս ցուցադրելու ամենաառաջատար տեխնոլոգիաները»:
«Մենք ձգտում ենք DigiTec Business համաժողովը դարձնել կապող օղակ` բարձր տեղնելոգինարի ոլորտում արտադրողների եւ սպառողների միջեւ: Ուրախալի է, որ մեր նախաձեռնությանը աջակցում են այնպիսի խոշոր ընկերություններ ինչպիսիք են ԱրմենՏել-ը եւ Մայքրոսոֆթը», – նշեց ԻՏՁՄ գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:
«DigiTec Business» համաժողովում ներկայացվելու են լուծումներ` բանկային եւ ֆինանսական սեկտորի, փոքր եւ միջին ձեռնարկությոնների, զբոսաշրջության, առեւտրի, շինարարության, բեռնափոխադրման, առողջապահության եւ այլ ոլորտների համար:
Համաժողովի շրջանակներում ՏՏ եւ հեռահաղորդակցման ոլորտի շուրջ 25 ընկերություններ կներկայացնեն իրենց մշակումները: Համաժողովի աշխատանքին կմասնակցեն մոտ 1500 ձեռներեցներ, պետական եւ միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:

ArmenTel CJSC (Beeline trademark) will be the general sponsor of DigiTec Business Forum, which will take place in Yerevan on June 19 and 20 on the initiative of Union of Information Technologies Enterprises in partnership with Microsoft.
The goal of the forum is to spur introduction of the latest information and telecommunications technologies into Armenian economy and to present innovation software for business automation. Over 1500 businessmen, heads of organizations and representatives of governmental agencies will take part in the event. An exhibition to he held in its framework will feature automated business solutions developed by local companies, which offer their services in banking, tourism, mining, health, education, storage, trade, construction and transport industries.
“ArmenTel highlights telecommunications development,” said Igor Klinko, General Director of ArmenTel. “Events like DigiTec Business Forum are extremely important both for suppliers and potential customers.”