«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը`Beeline) դարձավ «DigiTec Business» համաժողովի գլխավոր հովանավորը: Համաժողովը կայանալու է Երեւանում հունիսի 19-20-ը: Այն կազմակերպել է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը` Microsoft ընկերության հետ համագործակցելով: Համաժողովի նպատակն է խթանել տնետսության տարբեր ոլորտներում տեխոնոլոգիական լուծումների կիրառումը:
«Լինելով կապի միասնական օպերատոր` ԱրմենՏելը մեծ ուշադրություն է դարձնում հեռահաղորդակցության ոլորտի զարգացմանը` բիզնեսին առաջարկելով հարմարավետ լուծումներ», – ասաց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն: «Այս եւ նման միջոցառումները շատ կարեւոր են ինչպես նոր լուծումներ մատակարարողների, այնպես էլ հնարավոր գնորդների համար, քանզի թույլ են տալիս ցուցադրելու ամենաառաջատար տեխնոլոգիաները»:
«Մենք ձգտում ենք DigiTec Business համաժողովը դարձնել կապող օղակ` բարձր տեղնելոգինարի ոլորտում արտադրողների եւ սպառողների միջեւ: Ուրախալի է, որ մեր նախաձեռնությանը աջակցում են այնպիսի խոշոր ընկերություններ ինչպիսիք են ԱրմենՏել-ը եւ Մայքրոսոֆթը», – նշեց ԻՏՁՄ գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:
«DigiTec Business» համաժողովում ներկայացվելու են լուծումներ` բանկային եւ ֆինանսական սեկտորի, փոքր եւ միջին ձեռնարկությոնների, զբոսաշրջության, առեւտրի, շինարարության, բեռնափոխադրման, առողջապահության եւ այլ ոլորտների համար:
Համաժողովի շրջանակներում ՏՏ եւ հեռահաղորդակցման ոլորտի շուրջ 25 ընկերություններ կներկայացնեն իրենց մշակումները: Համաժողովի աշխատանքին կմասնակցեն մոտ 1500 ձեռներեցներ, պետական եւ միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:

12 Июнь 2009 - 15:03 AMT
ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) стало генеральным спонсором форума “DigiTec Business”. Форум организован Союзом компаний информационных технологий (СКИТ) в партнерстве с компанией Microsoft с целью продвижения технологических решений в различных отраслях экономики.
«АрменТел» как оператор связи уделяет большое внимание развитию телекоммуникационной отрасли, предлагая бизнесу удобные решения, – отметил генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко. – Мероприятия, подобные «DigiTec Business», очень важны как для поставщиков новых продуктов, так и для потенциальных покупателей, поскольку дают возможность продемонстрировать все самые прогрессивные технологии».
«Мы стремимся сделать форум «DigiTec Business» связующим звеном между поставщиками высокотехнологичных товаров и услуг и потребителями. Приятно, что нашу инициативу поддерживают такие крупные компании как «АрменТел» и «Microsoft», – сказал Исполнительный директор СКИТ Карен Варданян.
Форум «DigiTec Business» пройдет в Ереване 19-20 июня, где свои разработки представят около 25-и компаний сферы информационно-коммуникационных технологий. В работе форума примут участие около 1500 предпринимателей, представителей государственных и международных организаций. На форуме «DigiTec Business» будут представлены технологические решения для банковского и финансового сектора, малых и средних предприятий, сфер туризма, торговли, строительства, грузоперевозок, медицины и других отраслей.