Ucom-ը հայտարարել է իր զանգերի կենտրոնում Hecttor AI գործիքի ներդրման մասին: Աշխարհում առաջինը խոսքի արագությունը իրական ժամանակում կարգավորող և հստակությունը բարելավող այս տեխնոլոգիան, որը մշակվել է Սիլիկոնյան հովտում գործող Saima Inc․ ընկերության կողմից, օգնում է յուրաքանչյուր զանգ դարձնել ավելի հստակ, հասկանալի և արդյունավետ՝ երկու կողմերի համար։
«Կարո՞ղ եք կրկնել» արտահայտությունը զանգերի կենտրոնների ամենահաճախ կրկնվող խնդիրներից է, որը ոչ միայն նվազեցնում է շփման արդյունավետությունը, այլև բացասաբար է ազդում ընդհանուր սպասարկման որակի վրա։ Hecttor AI-ը վերացնում է զանգերի կենտրոնների հիմնական խնդիրները՝ արագ և անհասկանալի խոսքը, ձայնի վատ որակը և ֆոնային աղմուկը: Սա զգալիորեն բարձրացնում է ծառայության որակը և հնարավորություն տալիս ընկերությանը ստանալ չափելի բիզնես-արդյունքներ՝ զանգերի կրճատված տևողություն, խնդիրների ավելի արագ լուծում և հաճախորդների գոհունակություն։
«Ucom-ում մենք մշտապես առաջ ենք մղում նորարարական լուծումները, որոնք իրական ազդեցություն են ունենում մեր հաճախորդների փորձառության վրա։ Մեզ համար կարևոր է, որ մարդիկ զգան՝ իրենց լսում են և իրենց խնդիրները լուծում են ճիշտ, արագ և հոգատարությամբ։ Այս տեխնոլոգիան մեզ հնարավորություն է տալիս հաջորդ քայլն անել սպասարկման որակի զարգացման մեջ՝ կիրառելով արհեստական բանականության այնպիսի գործիք, որն արդեն այսօր փոխում է ոլորտի միջազգային չափանիշները», – նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Ucom-ի հետ համագործակցությունը մեզ համար կարևոր քայլ է։ Այն վերահաստատում է, որ առաջատար օպերատորները տեսնում են Hecttor-ի իրական ազդեցությունը խոսքի հստակության, խնդիրների արագ լուծման և հաճախորդների գոհունակության վրա։ Հավատում ենք, որ միասին կարող ենք ստեղծել լավագույն փորձը ՀՀ հեռահաղորդակցության ոլորտում», – նշել է Saima-ի հիմնադիր տնօրեն Մնացական Շարաֆյանը:
Hecttor AI-ը նախագծված է «Անվտանգությունը՝ առաջանահերթություն» սկզբունքով, տվյալների լոկալ մշակումով և լիարժեք պաշտպանությամբ՝ ապահովելով անվտանգության բարձրագույն ստանդարտներ ինչպես Ucom-ի, այնպես էլ ընկերության բաժանորդների համար։ Տեխնոլոգիան արդեն հաջողությամբ կիրառվում է համաշխարհային հեռահաղորդակցության ընկերությունների, բանկերի և այլ խոշոր ձեռնարկությունների կողմից՝ դառնալով նրանց ձայնային հաղորդակցության հուսալի հիմքը։

13 Январь 2026 - 10:45 AMT
Ucom объявляет о внедрении решения Hecttor AI в своем колл-центре. Эта инновационная технология, разработанная компанией Saima Inc. из Кремниевой долины, является первой в мире системой, которая в режиме реального временив регулирует скорость речи и повышает ее четкость, делая каждый звонок более понятным, эффективным и комфортным для обеих сторон.
Фраза «Не могли бы вы повторить?» — одна из самых распространённых проблем в работе колл-центров. Она не только снижает эффективность общения, но и негативно влияет на общее качество обслуживания.
Hecttor AI устраняет ключевые проблемы колл-центров: слишком быструю и неразборчивую речь, низкое качество звука и фоновые шумы. Это существенно повышает качество сервиса и позволяет компании достигать измеримых бизнес-результатов: сокращения продолжительности звонков, более быстрого решения обращений и роста удовлетворенности клиентов.
«В Ucom мы постоянно внедряем инновационные решения, которые оказывают реальное влияние на клиентский опыт. Нам важно, чтобы люди чувствовали, что их слышат, а их вопросы решаются точно, быстро и с заботой. Эта технология позволяет нам сделать следующий шаг в развитии качества обслуживания, применяя инструмент на основе искусственного интеллекта, который уже сегодня меняет международные стандарты отрасли», — отметил генеральный директор Ucom Ральф Йирикян.
«Сотрудничество с Ucom является для нас важным шагом. Оно подтверждает, что ведущие операторы видят реальное влияние Hecttor на повышение четкости речи, ускорение решения вопросов и рост удовлетворенности клиентов. Мы уверены, что вместе сможем создать лучший клиентский опыт в телекоммуникационной сфере Армении», — отметил основатель и генеральный директор Saima Inc. Мнацакан Шарафян.
Hecttor AI разработан в соответствии с принципом «Безопасность — прежде всего» и использует локальную обработку данных с полной защитой, что обеспечивает высочайшие стандарты безопасности как для Ucom, так и для его абонентов. Технология уже успешно применяется ведущими мировыми телекоммуникационными компаниями, банками и другими крупными организациями, становясь надежной основой голосовых коммуникаций.