Softline ընկերությունը Ռոսբանկի հետ համատեղ օգտվողներին առաջարկում է ծրագրային ապահովությունը ձեռք բերել հատուկ պայմաններով ձեւակերպված վարկով: Վճարի հետաձգման լիցենզիոն ծրագրերը ստանալ կարող են փոքր եւ միջին բիզնեսի ձեռնարկությունները, որոնք գրանցված են եւ կոմերցիոն գործունեություն են իրականացնում Ռուսաստանի տարածքում:
Սակայն, Հայաստանում դեռեւս լիցենզիոն ծրագրերի գնման համար վարկեր չեն տրամադրում: Ինչպես PanARENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել է Հայաստանում Softline-ի մասնաճյուղի տնօրեն Արմեն Կարապետյանը, Հայաստանում այդ համակարգի ներդրման համար բանակցություններ են վարում երկրի առաջատար բանկերի հետ: «Այդ բանակցությունների առաջին արդյունքները մենք հույս ունենք ստանալու այս տարվա վերջին»,- ասել է Կարապետյանը:
Սակայն, ինչպես ընդգծել է Կարապետյանը, Softline ընկերությունը հիմա արդեն իր գնողներին առաջարկում է պայմանագրում նախապես համաձայնեցված պայմաններով ապառիկ վճարել:

17 Июнь 2009 - 17:02 AMT
Компания Softline совместно с Росбанком предлагают пользователям приобретать программное обеспечение в кредит на специальных условиях. Получить лицензионные программы с отсрочкой платежа могут предприятия малого и среднего бизнеса зарегистрированные и осуществляющие коммерческую деятельность на постоянной основе на территории России.
Однако, в Армении пока кредиты под покупку лицензионных программ не выдаются. Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net директор филиала Softline в Армении Армен Карапетян, для внедрения данной системы в Армении ведутся переговоры с ведущими банками страны. «Первые результаты данных переговоров мы надеемся получить к концу этого года»,- сказал Карапетян.
Однако, как подчеркнул Карапетян, компания Softline уже сейчас предлагает своим покупателям расплачиваться за программное обеспечение в рассрочку по заранее оговоренным в договоре условиям.