Kingston ընկերությունը հայտարարել է, որ նվաճվել է USB-կուտակիչների տարողունակության նոր սահման` ներկայացնելով 128 Գբ ծավալով ֆլեշ հիշողության սարքը: Այս սարքը ներկայացվել է Data Traveler200 սերիայի շրջանակներում, որտեղ ընդգրկվել են նաեւ 32 եւ 64 Գբ ծավալով USB-կուտակիչներ: Սարքը ընկերության կողմից ներկայացվում է որպես ամենատարողունակ ֆլեշ, սակայն նորույթը հատկանշական է նրանով, որ ունի նաեւ ամուր ռետինացված կորպուս, սպորտային դիզայն եւ ծածկագրային պաշտպանության համակարգ:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին է հայտնել Հայաստանում Kingston-ի արտադրանքի առաջատար ներկրող RAS computers-ի գործադիր տնօրեն Արամ Չոփուրյանը, Հայաստանում այս ապրանքն արդեն իսկ հասանելի է, եւ այն կարելի է ձեռք բերել նախնական պատվերով: Նրա խոսքերով, նման USB-կուտակիչների գինը Հայաստանում կկազմի 95-450 դոլար, կապված կուտակիչների ծավալից:

Memory and storage developer Kingston has put a 128 GB USB flash drive on the market with an expanded edition of the Data Traveler 200.
The drive features a retractable USB connector and is enhanced for Windows ReadyBoost. User of Windows 2000, XP, and Vista can also use Password Traveler software to create a password-protected area of the drive dubbed a “privacy zone;” in the event the drive is lost or stolen, personal or sensitive data wouldn’t be accessible. Kingston also offers 64 and 32 GB versions of the DataTraveler drives.
As Aram Chopuryan, Executive Director of RAS Computers, leading importer of Kingston products to Armenia, told a PanARMENIAN.Net reporter, Data Traveler 200 is already available in Armenia by advance order. According to him, DataTraveler drives’ price will range from $95 to $450 depending on storage capacity.