Ընտրակաշառք տալու և ստանալու դեպքերի առթիվ դեռևս 2025 թվականի դեկտեմբերին Հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակում հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել ևս 13 անձի նկատմամբ: Այս մասին հայտնել են Հակակոռուպցիոն կոմիտեից, տեղեկացնում է 1lurer.am-ը:
«Այդ անձինք մեղադրվում են Վաղարշապատ համայնքում 2025 թվականի նոյեմբերի 16-ին ավագանու ընտրություններին «Հայրենիք» կուսակցության օգտին քվեարկելու դիմաց ընտրակաշառք ստանալու և մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ ընտրակաշառք տալուն օժանդակելու մեջ։
Նախաքննության ներկա փուլում նշված քրեական վարույթի շրջանակում որպես մեղադրյալ է ներգրավված ընդհանուր 23 անձ»,- հայտնել են կոմիտեից:

20 January 2026 - 15:06 AMT
The Anti-Corruption Committee has launched public criminal prosecution against 13 additional individuals in connection with vote-buying during the November 16, 2025, local elections in Vagharshapat, according to 1lurer.am .
These individuals are accused of accepting bribes in exchange for voting in favor of the Homeland party, and of aiding in the coordinated distribution of bribes during the city council elections.
In total, 23 people have now been charged within the framework of this ongoing criminal case, the committee reported.