Դավիթ Խաչատրյանը դադարեցնում է իր լիազորությունները Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալի պաշտոնում։ Այդ մասին նա հայտնել է ֆեյսբուքյան էջում:
Խաչատրյանը իր գրառմամբ շնորհակալություն է հայտնել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, նրա տեղակալներին, ինչպես նաև առանձնահատուկ շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան, Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախկին նախարար Նարեկ Մկրտչյանին։
«Պետական ծառայությունն ինձ համար եղել է առաքելություն։ Եվ այս փուլը համարում եմ հերթական անցում դեպի նոր ձևաչափերով օգտակար լինելու հնարավորություն»,-գրել է նա:
Պարտականությունների դադարեցման պատճառների մասին նա չի հայտնել:
Խաչատրյանը պաշտոնավարել է 2020 թվականի դեկտեմբերի 22-ից՝ զբաղեցնելով նախարարի տեղակալի պաշտոնը գրեթե չորս տարի։

21 January 2026 - 13:48 AMT
David Khachatryan is stepping down from his position as Deputy Minister of Labor and Social Affairs. He announced his resignation via a post on his Facebook page.
In his message, Khachatryan expressed gratitude to Prime Minister Nikol Pashinyan, the deputy prime ministers, and gave special thanks to Armenia’s Ambassador to the U.S., former Minister of Labor and Social Affairs Narek Mkrtchyan.
“Public service has been a mission for me. I view this stage as another transition toward being useful in new formats,” he wrote.