4 Փետրվար 2026 - 09:02 AMT
«Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը հրապարակել է EMPIRICA կազմակերպության կողմից իրականացված հարցման վերջնարդյունքները՝ նշելով, որ վստահ քայլերով գնում են դեպի հաղթանակ։
Ըստ այդ տվյալների՝ եթե ընտրությունը լիներ երկու գործիչների միջև 34%-ը կընտրեր գործարար ու բարերար Սամվել Կարապետյանին, 33%-ը՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
Կարապետյանը հավելել է, որ փոքր առավելությամբ հաղթանակը բավարար չէ՝ պետք է խորհրդարանում ունենալ բացարձակ մեծամասնություն:
«Սա այսօր ստացած հարցման վերջնարդյունքներն են։ Հարցումը կատարել է EMPIRICA և հարցը եղել է ում կընտրեիք, եթե ընտրությունը լիներ այս երկու գործիչների միջև:
Վստահ քայլերով գնում ենք դեպի հաղթանակ։ Սա է նաև պատճառը, որ Փաշինյանը սրում է մեր դեմ անձնական թիրախավորումը։
Սակայն փոքր առավելությամբ հաղթանակը բավարար չէ։ Մենք պետք է խորհրդարանում ունենանք բացարձակ մեծամասնություն։ Մեծ փոփոխություններ կատարելու համար անհրաժեշտ է մեծ և ուժեղ քաղաքական ուժ։
Որպեսզի կարողանանք բիզնեսների համար սահմանել զրոյական հարկ, ստեղծել 300,000 նոր աշխատատեղ և իրական տնտեսական վերափոխում իրականացնել, մեզ անհրաժեշտ է իրական իշխանություն և լայն աջակցություն։
Դրա համար դիմում եմ ձեզ. շարունակե՛ք տարածել մեր տեսլականը։ Խոսեք մարդկանց հետ։ Մենք գնում ենք դեպի մեծ հաղթանակ, և դրա համար կարևոր է մեզնից յուրաքանչյուրը»,-գրել է Կարապետյանը:

4 February 2026 - 11:01 AMT
Narek Karapetyan, coordinator of the Mer Dzevov movement, has shared the final results of a poll conducted by EMPIRICA, claiming the numbers show they are moving confidently toward victory.
According to the data, in a direct choice between two figures, 34% would vote for philanthropist and businessman Samvel Karapetyan, while 33% would back Prime Minister Nikol Pashinyan.
Karapetyan added that a narrow win is not enough, as they must secure an absolute majority in parliament.
“These are today’s final poll results. The survey was conducted by EMPIRICA, asking respondents whom they would choose if the race came down to these two individuals.
We are moving confidently toward victory. That’s also why Pashinyan is escalating personal attacks against us.
But a small margin is not sufficient. We must have an absolute majority in parliament. Big change requires a strong and broad political force.
To implement zero tax for businesses, create 300,000 new jobs, and deliver real economic transformation, we need genuine power and wide support.
So I call on you, keep spreading our vision. Talk to people. We are heading toward a major victory, and each of us has a role to play,” Karapetyan wrote.