4 Փետրվար 2026 - 13:28 AMT
ՀՀ Նիկոլ Փաշինյանը ԱՄԷ կատարած այցի ընթացքում հանդիպել է «Զայեդ» մրցանակի գլխավոր քարտուղար Մուհամմադ Աբդելսալամի հետ։ Վերջինս շնորհակալություն է հայտնել Փաշինյանին հրավերն ընդունելու և «Զայեդ» մրցանակաբաշխությանը մասնակցելու համար՝ կարևորելով նրա ներկայությունը միջոցառմանը»։
Կողմերը վստահություն են հայտնել, որ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի՝ մրցանակին արժանանալու փաստը նոր ազդակ կհաղորդի Հայաստանի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև խաղաղության օրակարգին, ինչպես նաև կնպաստի տարածաշրջանում համագործակցության և կայունության ապահովման ուղղությամբ հետևողական առաջընթացին։
Վարչապետ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ հյուրընկալության և բարձր գնահատանքի համար՝ ընդգծելով խաղաղության և փոխադարձ վստահության վրա հիմնված նախաձեռնությունների կարևորությունը։

4 February 2026 - 13:44 AMT
During his visit to the United Arab Emirates, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan met with Zayed Award Secretary-General Mohamed Abdel Salam. Abdel Salam thanked Pashinyan for accepting the invitation and attending the Zayed Award ceremony, emphasizing the importance of his presence.
Both sides expressed confidence that awarding both the Prime Minister of Armenia and the President of Azerbaijan would serve as a new impetus for the peace agenda between the two countries and help foster consistent progress toward regional cooperation and stability.
Prime Minister Pashinyan expressed gratitude for the warm hospitality and recognition, underlining the importance of initiatives based on peace and mutual trust.
On February 4, Nikol Pashinyan and Ilham Aliyev arrived in the UAE to receive the 2026 Zayed Award for Human Fraternity.