Փաստաբան Արսեն Բաբայանը հայտնել է, որ «Հայրենիք» կուսակցության գլխավոր քարտուղար Խաչիկ Գալստյանի կալանքի վերաբերյալ բողոքը մերժվել է:
«Իմ ընկեր, քաղբանտարկյալ Խաչիկ Գալստյանը կմնա կալանքի տակ։ Վերաքննիչ հակակոռուպցոն դատարանն անփոփոխ թողեց առաջին ատյանի հակակոռուպցիոն դատարանի կայացրած կալանքի որոշումը»,-գրել է նա:
Գալստյանը ձերբակալվել էր 2025-ի դեկտեմբերի վերջին: Հակակոռուպցիոն կոմիտեից հայտնել են, որ նա ձերբակալվել է Վաղարշապատում նոյեմբերի 16-ի ավագանու ընտրություններին ընտրակաշառք տալու գործի շրջանակում։ Նշել էին նաև, որ այս գործով ձերբակալվել է 8 անձ, այդ թվում՝ Արմավիրի մարզպետի նախկին տեղակալը:

Lawyer Arsen Babayan announced that the appeal to release Khachik Galstyan from custody has been rejected.
“My friend, political prisoner Khachik Galstyan, will remain in detention. The Anti-Corruption Court of Appeals upheld the decision of the lower court to keep him in custody,” Babayan wrote.
Galstyan was arrested in late December 2025. According to the Anti-Corruption Committee, he was detained in connection with a vote-buying case during the November 16 local council elections in Vagharshapat. A total of eight people were arrested in the case, including the former deputy governor of Armavir.