5 Փետրվար 2026 - 14:43 AMT
ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը հանդիպել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ղեկավար Դաֆնե Մարեի գլխավորած պատվիրակությանը: Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ ՊՆ-ի և ԿԽՄԿ-ի հայաստանյան պատվիրակության միջև 2025-2026 թվականների համատեղ գործողությունների ծրագրի իրագործմանը վերաբերող հարցերին։
Դաֆնե Մարեն ներկայացրել է ներկայում ընթացող ծրագրերն ու գործընթացները՝ բարձր գնահատելով դրանց իրականացումը և առկա համագործակցության արդյունքները։
Իր հերթին Արման Սարգսյանը նշել է, որ նախատեսված միջոցառումները պատշաճ ընթացք են ստացել՝ ընդգծելով Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հետ ձևավորված շարունակական և կառուցողական գործընկերության կարևորությունը։ Նա նաև հայտնել է պատրաստակամություն՝ դիտարկելու և աջակցելու նոր նախաձեռնությունների իրագործմանը։

5 February 2026 - 14:50 AMT
Deputy Defense Minister of Armenia Arman Sargsyan met with the delegation of the International Committee of the Red Cross (ICRC) in Armenia, headed by Country Representative Daphne Marrer. The meeting focused on the implementation of the 2025–2026 joint action plan between the Ministry of Defense and the ICRC delegation in Armenia.
Daphne Marrer presented the ongoing programs and initiatives, commending both their execution and the outcomes of existing cooperation.
Arman Sargsyan, in turn, noted that the planned activities are proceeding as intended and emphasized the importance of the continuous and constructive partnership formed with the ICRC. He also expressed readiness to consider and support new initiatives moving forward.