9 Փետրվար 2026 - 12:03 AMT
44-օրյա պատերազմի ընթացքում անհետ կորած զինծառայողների ծնողները և հարազատները հավաքվել են Ազգային ժողովի ընդունարանում՝ սպասելով ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանին հասցեագրված դիմումին պատասխանելու։
Անհետ կորած զինծառայողներից մեկի հորեղբայր Արսեն Ղուկասյանը հայտնել է, որ դեռևս 2025 թվականի դեկտեմբերին դիմել է Սիմոնյանին՝ խնդրելով տրամադրել տեղեկատվություն պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի եզրակացության վերաբերյալ, հայտնում է Factor.am-ը:
Նա այժմ ուզում է ծանոթանալ զեկույցին` հասկանալու համար, արդյո՞ք կգտնի այս 5 տարիների ընթացքում իր մոտ առաջացած հարցերի պատասխանը։

9 February 2026 - 12:20 AMT
Parents and relatives of soldiers who went missing during the 44-day war gathered in the reception area of the National Assembly, awaiting a response to their petition addressed to Parliament Speaker Alen Simonyan.
Arsen Ghukasyan, the uncle of one of the missing servicemen, told Factor.am that back in December 2025, he wrote to Simonyan requesting information on the conclusions of the parliamentary inquiry commission that studied the circumstances of the war.
He now wishes to read the report in hopes of finding answers to questions that have haunted him over the past five years.