11 Փետրվար 2026 - 12:12 AMT
Փետրվարի 11-ին տեղի է ունեցել Սամվել Կարապետյանի հիմնած «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության համագումարը, որի ընթացքում նա ընտրվել է կուսակցության նախագահ: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայնել է «Մեր ձևով» շարժման մամուլի խոսնակ Մարիաննա Ղահրամանյանը։
«Համագումարն ընտրեց նոր նախագահ և խորհուրդ։ Սամվել Կարապետյանը միաձայն ընտրվեց կուսակցության նախագահ։
Փետրվարի 12-ին 13։00-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահաներգային համալիրում տեղի կունենա կուսակցության պաշտոնական շնորհանդեսը, որի ժամանակ կհայտարարվի կուսակցության վարչապետի թեկնածուի անունը»,-ասվում է գրառման մեջ:
Հունվարի 19–ին հայտարարվեց, որ Սամվել Կարապետյանի կողմնակիցները կուսակցություն են գրանցել, որը կոչվում է «Ուժեղ Հայաստան»։

On February 11, Samvel Karapetyan was elected president of the newly established Strong Armenia party during its founding congress. The announcement was made on Facebook by Marianna Ghahramanyan, spokesperson for the Mer Dzevov (Our Way) movement.
“The congress elected a new president and council. Samvel Karapetyan was unanimously elected party president.
The party’s official launch will take place on February 12 at 1:00 PM at the Karen Demirchyan Sports and Concert Complex, where the name of its candidate for prime minister will be announced,” the post reads.
On January 19, it was announced that supporters of Samvel Karapetyan had registered a new political party named “Strong Armenia.”