11 Փետրվար 2026 - 12:12 AMT
Փետրվարի 11-ին տեղի է ունեցել Սամվել Կարապետյանի հիմնած «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության համագումարը, որի ընթացքում նա ընտրվել է կուսակցության նախագահ: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայնել է «Մեր ձևով» շարժման մամուլի խոսնակ Մարիաննա Ղահրամանյանը։
«Համագումարն ընտրեց նոր նախագահ և խորհուրդ։ Սամվել Կարապետյանը միաձայն ընտրվեց կուսակցության նախագահ։
Փետրվարի 12-ին 13։00-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահաներգային համալիրում տեղի կունենա կուսակցության պաշտոնական շնորհանդեսը, որի ժամանակ կհայտարարվի կուսակցության վարչապետի թեկնածուի անունը»,-ասվում է գրառման մեջ:
Հունվարի 19–ին հայտարարվեց, որ Սամվել Կարապետյանի կողմնակիցները կուսակցություն են գրանցել, որը կոչվում է «Ուժեղ Հայաստան»։

11 Февраль 2026 - 13:47 AMT
11 февраля состоялся учредительный съезд партии «Сильная Армения», основанной Самвелом Карапетяном. По итогам съезда он был избран председателем политической силы. Об этом на своей странице в Facebook сообщила пресс-секретарь движения «Нашим путём» Марианна Гахраманян.
«Съезд избрал нового председателя и совет. Самвел Карапетян единогласно избран председателем партии.
Официальная презентация партии состоится 12 февраля в 13:00 в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна, где будет объявлено имя кандидата в премьер-министры», — говорится в сообщении.
19 января было объявлено, что сторонники Самвела Карапетяна зарегистрировали новую партию под названием «Сильная Армения».