ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում, անդրադառնալով ՊՆ ամրացման շրջանների մանրամասն ցուցադրությանը,գրել է, որ հանուն նախընտրական արշավի՝ «հակառակորդին են մատուցվում պաշտպանական կառույցի առանձնահատկություններն ու կառուցվածքը»:
«2 տարի առաջ մի քանի ընդդիմադիր պատգամավորներով գնացել էինք դրանց առաջին նմուշներին ծանոթանալու։ Հետ եկանք, համատեղ գրություն պատրաստեցինք՝ ներկայացնելով մեր արձանագրած դիտարկումները և բացթողումները։
Մեկը վերաբերում էր հակադիվերսիոն միջոցառումների իրականացման անհրաժեշտությանը, որը կառույցի արտաքին մասում որոշակի նկատելի գործողություններ էր ենթադրում։
Ասացին՝ չենք անում, որ հակառակորդը չֆիքսի, որ այս վայրում ռազմական օբյեկտ կա։
Այդ բացատրությունը դեռ այդ ժամանակ շատ անլուրջ էր՝ հաշվի առնելով, որ հակառակորդից մի քանի կմ-ի վրա 2 տարի լայնածավալ աշխատանք էր տարվել և բնականաբար նրանց կողմից ֆիքսվել էր։ Իսկ հիմա՝ այս քարոզչական տեսանյութերի ֆոնին, առհասարակ, գործընթացը զավեշտի է վերածվել։
Հանուն նախընտրական արշավի՝ հակառակորդին են մատուցվում պաշտպանական կառույցի առանձնահատկություններն ու կառուցվածքը` իմաստազրկելով գաղափարն ու հակառակորդի համար անկանխատեսելիության գործոնը»,-ասվում է գրառման մեջ:

12 Февраль 2026 - 10:16 AMT
Депутат Национального собрания Тигран Абрамян на своей странице в Facebook, комментируя подробную демонстрацию укрепленных районов Министерства обороны, написал, что «в угоду предвыборной кампании противнику преподносятся особенности и структура оборонительных сооружений».
«Два года назад мы с несколькими оппозиционными депутатами посетили первые образцы этих объектов. По возвращении подготовили совместное письмо, представив зафиксированные нами замечания и упущения.
Одно из них касалось необходимости реализации контрдиверсионных мероприятий, что предполагало определенные заметные действия во внешней части сооружения.
Нам сказали, что этого не делают, чтобы противник не зафиксировал наличие военного объекта в данном месте.
Уже тогда это объяснение выглядело весьма несерьезным, учитывая, что в нескольких километрах от противника на протяжении двух лет велись масштабные работы, которые, естественно, были им зафиксированы.
А теперь, на фоне этих пропагандистских видеороликов, процесс и вовсе превратился в фарс.
В угоду предвыборной кампании противнику раскрываются особенности и структура оборонительных сооружений, тем самым обесценивается сама идея и устраняется фактор непредсказуемости для противника», — говорится в публикации.