Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովը փետրվարի 11-ի նիստում սահմանել է ՀՀ ԱԺ հերթական ընտրությունների նախընտրական քարոզչության ժամանակահատվածում վճարովի եթերաժամի մեկ րոպեի արժեքը:
Հանրային տեսալսողական հեռարձակողի համար սահմանվել է․
ա․ «Առաջին ալիք» տեսալսողական ծրագրի համար 45,000 (քառասունհինգ հազար) ՀՀ դրամ (ներառյալ ԱԱՀ),
բ․ «Առաջինի լրատվական ալիք» տեսալսողական ծրագրի համար 18,000 (տասնութ հազար) ՀՀ դրամ (ներառյալ ԱԱՀ)։
Հանրային լսողական հեռարձակողի համար՝ 1800 (մեկ հազար ութ հարյուր) ՀՀ դրամ (ներառյալ ԱԱՀ)։
Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովը հաստատելէ նաև «ՀՀ Ազգային ժողովի 2026թ․ հունիսի 7-ին կայանալիք հերթական ընտրությունների նախընտրական քարոզչության ժամանակահատվածում տեսալսողական մեդիածառայություն մատուցողների կողմից ընտրություններին մասնակցող կուսակցությունների, կուսակցությունների դաշինքների համար հավասար պայմանների ապահովման գնահատման մեթոդաբանությունը»։
Որոշումներն ուժի մեջ մտնելու պահից երկամսյա ժամկետում կարող են բողոքարկվել Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովին կամ ՀՀ վարչական դատարան։

12 Февраль 2026 - 10:29 AMT
На заседании 11 февраля Комиссия по телевидению и радио установила стоимость одной минуты платного эфирного времени в период предвыборной агитации очередных выборов в Национальное собрание Республики Армения.
Для Общественного телерадиовещателя установлены следующие расценки:
а) для аудиовизуальной программы «Первый канал» — 45 000 (сорок пять тысяч) драмов Республики Армения (включая НДС),
б) для аудиовизуальной программы «Новостной канал Первого» — 18 000 (восемнадцать тысяч) драмов Республики Армения (включая НДС).
Для Общественного радиовещателя — 1 800 (одна тысяча восемьсот) драмов Республики Армения (включая НДС) за одну минуту.
Комиссия также утвердила «Методологию оценки обеспечения равных условий аудиовизуальными медиауслугами для партий и союзов партий, участвующих в очередных выборах в Национальное собрание Республики Армения, назначенных на 7 июня 2026 года, в период предвыборной агитации».
Решения могут быть обжалованы в Комиссию по телевидению и радио или в Административный суд Республики Армения в течение двух месяцев со дня их вступления в силу.