12 Փետրվար 2026 - 11:51 AMT
«Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության շնորհանդեսի ժամանակ հայտարարել է, որ «8 տարի կառավարած վարչապետի սիրտը 3-րդ ժամկետ է ուզում»:
Նա առաջարկել է հիշել, թե ինչեր է արել գործող վարչապետն իր կառավարման տարիներին, հայտնում է Panorama.am-ը:
«Նա առաջին ժամկետում կորցրեց Արցախի 75 տոկոսը, կազմաքանդեց ու թուլացրեց բանակը, զավթեց դատարանները։ Երբ տվեցինք երկրորդ շանս, վերջնականապես կործանեց Արցախը, սկսեց իր թիմով հարստանալ, բռնաճնշումներ գործադրել, սարքեց մի քանի դպրոց ու օրը մի քանի հարյուր անգամ թմբկահարեց, գյուղատնտեսությունը տարավ անկման, մարդու իրավունքները սարքեց ՔՊ-ի մենաշնորհ, սկսեց կազմաքանդել եկեղեցին՝ պառակտելով բոլորիս։
Ի՞նչ չես հասցրել անել, որ երրորդ ժամկետ ես ուզում։ Ասում է՝ ներդրումներ եմ բերելու երրորդ ժամկետում։ Բերո՞ղ էիր, բերեիր։ 8 տարի մենակ հույս էիր բերում վաճառում մեզ վրա։ Գործ անել չգիտես, ասում ես հարևաններն են մեղավոր։ Հարևանները նույնն են, դու ես թույլ»,-ասել է Կարապետյանը։
Նա նաև ընդգծել է, որ մարդիկ առաջնորդ են ընտրում այն ակնկալիքով, թե այդ մարդը գալու է և փոխելու է իրենց կյանքը։
«Բայց թարսի նման, ով գալիս է, երկրորդ ժամկետից հետո երրորդն է ուզում։ Մեր ժողովուրդը հո ձեր գերին չի՞։ Հասկացանք, մեկ անգամ, երկու անգամ, հենց նստում եք էդ աթոռին, մոռանում եք։ Այս մարդիկ սոված են, չեն հագենում, դրա համար էլ երրորդ ժամկետ են ուզում։ Ժամանակն է, որ մեր երկիրն ունենա ուժեղ, լուրջ ու կուշտ առաջնորդ»,-ասել է նա։
Նարեկ Կարապետյանն ասել է․ «Ընտրություններից 20 օր անց հանդես կգանք համապատասխան օրենսդրական փոփոխության որոշմամբ՝ թույլ տալու միայն 1 ՀՀ քաղաքացիություն ունեցող ցանկացած անձի դառնալ ՀՀ վարչապետ: Այդ ժամանակ Սամվել Կարապետյանը կլինի միայն ՀՀ քաղաքացի»։

Координатор движения «Мер дзевов» Нарек Карапетян на презентации партии «Сильная Армения» заявил, что «сердце премьера, который управлял восемь лет, хочет третьего срока».
Он предложил вспомнить, что сделал действующий премьер за годы своего правления, сообщает «Panorama.am».
«В первый срок он потерял 75 процентов Арцаха, разрушил и ослабил армию, захватил суды. Когда мы дали ему второй шанс, он окончательно погубил Арцах, начал вместе со своей командой обогащаться, осуществлять репрессии, построил несколько школ и по несколько сотен раз в день трубил об этом, довел сельское хозяйство до упадка, превратил права человека в монополию “Гражданского договора”, начал разрушать церковь, раскалывая нас всех.
Чего ты не успел сделать, что хочешь третий срок? Говорит, что в третий срок принесет инвестиции. Если мог принести, принес бы. Восемь лет ты продавал нам только надежду. Работать не умеешь и винишь соседей. Соседи те же, слабый — ты», — сказал Карапетян.
Он также подчеркнул, что люди выбирают лидера в ожидании, что он придет и изменит их жизнь.
«Но как назло, кто приходит, после второго срока хочет третий. Наш народ вам не пленник. Поняли один раз, два раза — как только садитесь в это кресло, забываете. Эти люди голодны, им все мало, поэтому и хотят третий срок. Пора, чтобы у нашей страны был сильный, серьезный и уверенный лидер», — отметил он.
Кандидатом в премьер-министры от партии «Сильная Армения» является Самвел Карапетян.
Нарек Карапетян заявил: «Через 20 дней после выборов мы выступим с решением о внесении соответствующих законодательных изменений, чтобы премьер-министром Республики Армения мог стать только человек, имеющий исключительно гражданство Республики Армения. К тому времени Самвел Карапетян будет обладать только гражданством Республики Армения».