Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայացած «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության պաշտոնական շնորհանդեսին ցուցադրված տեսանյութում (ստեղծված արհեստական բանականության միջոցով) կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը հայտարարել է, որ իրենց ծրագիրն ամենաիրատեսականն ու լավագույնն է լինելու:
«Մեր պատիվը, մեր միասնականությունը և արժանապատվությամբ լի կյանքը վերականգնելու համար՝ ես հպարտությամբ հայտարարում եմ իմ թեկնածությունը Հայաստանի վարչապետի պաշտոնի համար»,- նշված է տեսանյութում, հայտնել է Panorama.am-ը:
Ավելի վաղ արդեն հայտարարվել էր, որ կուսակցության կողմից վարչապետի թեկնածու է առաջադրվել Սամվել Կարապետյանը։
Սամվել Կարապետյանն ասել է. «Հայաստանում քաղաքական իրավիճակը վերջնականապես փոխվել է ու փոքրիկ խմբակն արդեն ուժ չունի իր թուլացած դիրքերը վերականգնելու համար։ Ժողովուրդը դժգոհ է իշխանություններից, հասարակության մեծ մասը վերջնականապես հիասթափված է, քանի որ իշխանությունը ձախողել է ամեն ինչ՝ արտաքին, ներքին քաղաքականությունը, սոցիալական վիճակը։
Տնտեության վիճակը կարելի է բնորոշել մեկ նախադասությամբ՝ աղքատ ենք ու խրված պարտքերի մեջ։ Մեր երկրին ամեն տեսակի արհավիրք, դժբախտություն, թուլության բերածները վերջին շրջանում միայն խոստանում են ու խոսում են թույլ խաղաղությունից։
Խաղաղություն առանց ուժեղ պետության՝ կոչվում է հանձնվել։
Նրանք հանրությանը մոլորեցնում են, թե իբր ուժեղ բանակ ունենալը համարժեք է պատերազմին։ Սա հերթական սուտն է, հանրությանը վախեցնելու համար։ Մենք ուզում ենք խաղաղության, ուժեղ և արժանապատիվ խաղաղություն։
Չի կարելի դատարկել պետական բյուջեն ու լցել սեփական գրպարանները ու պետք է անել ճիշտ հակառակը։
Մեր առաջարկելիք ծրագիրն ամենաիրատեսականն ու լավագույնն է լինելու ու լայն ճանապարհ է բացելու դեպի ուժեղ Հայաստան»։

12 February 2026 - 14:26 AMT
During the official presentation of the Strong Armenia party at the Karen Demirchyan Sports and Concert Complex, a video created using artificial intelligence featured the party’s PM candidate Samvel Karapetyan declaring that their program “will be the most realistic and the best.”
“To restore our honor, our unity and a life filled with dignity, I proudly announce my candidacy for the position of Prime Minister of Armenia,” the video said, according to Panorama.am .
It had previously been announced that Samvel Karapetyan had been nominated by the party as its candidate for prime minister.
Karapetyan stated: “The political situation in Armenia has fundamentally changed, and the small group no longer has the strength to restore its weakened positions. The people are dissatisfied with the authorities; a large part of society is deeply disappointed, as the government has failed in everything — foreign and domestic policy, as well as the social sphere.
The state of the economy can be described in one sentence: we are poor and burdened with debt. Those who have brought every kind of calamity and misfortune upon our country due to weakness now merely promise and speak about fragile peace.
Peace without a strong state is called surrender.
They mislead the public by claiming that having a strong army is equivalent to war. This is another lie meant to frighten society. We want peace, strong and dignified peace.
The state budget must not be emptied into private pockets; the exact opposite must be done.
The program we will present will be the most realistic and the best, opening a broad path toward a strong Armenia.”