14 Փետրվար 2026 - 08:41 AMT
«Զայեդ» մարդկային եղբայրության մրցանակն ունի 1 միլիոն դոլար մրցանակային հիմնադրամ, բայց գիտեք՝ կիսել ենք Ադրբեջանի նախագահի հետ, ենթադրվում է, որ 500 հազարական դոլարի մասին խոսքը կլինի»,- ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը:
Նրա խոսքով՝ գումարը դեռևս չի փոխանցվել, սակայն բայց վստահ է, որ կփոխանցվի։
«Ես մտածում եմ` այդ գումարը հանրային ինչ նպատակի կամ կարիքի է պետք ուղղել։ Երբ կլինի կոնկրետ որոշում, կհայտնենք»,- ասել է Փաշինյանը։
Փետրվարի 4-ին Նիկոլ Փաշինյանն Աբու Դաբիում՝ Արաբական Միացյալ Էմիրություններում, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ արժանացել է «Զայեդ» մարդկային եղբայրության մրցանակին։

14 Февраль 2026 - 09:30 AMT
Премьер-министр Никол Пашинян заявил, что призовой фонд премии «Заид» за человеческое братство в размере 1 млн долларов был разделен с Азербайджаном.
«Премия “Заид” за человеческое братство имеет призовой фонд в 1 миллион долларов, но, как вы знаете, мы разделили его с президентом Азербайджана; предполагается, что речь идет примерно о 500 тысячах долларов каждому», — сказал он, сообщает Panorama.am .
По его словам, средства пока не перечислены, однако он уверен, что они будут переведены.
«Я думаю о том, на какую общественную цель или потребность следует направить эти средства. Когда будет конкретное решение, мы сообщим», — отметил Пашинян.
4 февраля в Абу-Даби, Объединенные Арабские Эмираты, Никол Пашинян и президент Азербайджана Ильхам Алиев были удостоены премии «Заид» за человеческое братство.