16 Փետրվար 2026 - 06:51 AMT
Գործարար և բարերար Սամվել Կարապետյանի «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախընտրական ցուցակի 1-ին համարում հանդես կգա «Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ, սահմանադրագետ Գոհար Մելոյանը։
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ցուցակի 1-ին համարում հանդես կգա Կարապետյանը՝ անցումային համակարգողի կարգավիճակով»,-գրել է նա:
Նա նաև ներկայացրել է կուսակցության 5 քայլը, որոնք կյանքի են կոչվելու իշխանության գալու դեպքում:
«300,000 նոր աշխատատեղ, մասնավորապես՝ մարզերում: Մեր հայրենակիցներն ապրելու և աշխատելու են հայրենիքում։
0% հարկ՝ փոքր բիզնեսի համար: Վարսավիր, հացթուխ, նկարիչ, ուսուցիչ և այլք, արարելու են նպաստավոր պայմաններում և զարգացնելու են իրենց գործունեությունը։
20% էժան դեղորայք բոլորի համար: Մեր հայրենակիցները ստիպված չեն լինելու գնալ այլ երկրներ՝ էժան դեղորայք ձեռք բերելու։
Բերքի երաշխավորված մթերում գյուղերում: Գյուղացու մտածմունքն իր բերքի աճեցումն է լինելու։
20,000 մատչելի բնակարան պետական աջակցությամբ: Պետությունը նպաստելու է ընտանիքների ձեւավորմանը և աջակցելու է նորաստեղծ ընտանիքներին»,-նշել է Մելոյանը:
Սամվել Կարապետյանի ֆեյսբուքյան էջում հրապարակված տեսանյութում ասվում է, որ նոր ձևավորվելիք խորհրդարանի առաջին նիստում քաղաքական ուժը նախաձեռնելու է Սահմանադրության 148-րդ հոդվածի փոփոխություն։
Տեսանյութում ընդգծվել է, որ գյուղատնտեսության նախարարությունը բացվելու է Արարատյան դաշտի կենտրոնում՝ Արարատի և Արմավիրի մարզում, որտեղ, ըստ ներկայացման, գտնվում է գյուղատնտեսության նախարարության սիրտը՝ ապահովելով բերքի ամբողջական մթերում և էլեկտրաէներգիայի սակագնի նվազեցում։
Տեսագրության մեջ նաև նշվել է, որ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանը ստիպված է եղել արհեստական բանականության միջոցով ուղերձ հղել, որտեղ հայտարարել է. «Ապահով և բարեկեցիկ կյանքի կառուցումը սկսելու ենք ընտրությունների հենց հաջորդ օրվանից»։

16 Февраль 2026 - 07:22 AMT
Нарек Карапетян возглавит избирательный список партии «Сильная Армения» в статусе переходного координатора, при этом политическая сила заявляет о намерении провести экономические реформы и изменить Конституцию.
Координатор движения «Мер дзевов» Нарек Карапетян станет первым номером предвыборного списка партии «Сильная Армения» бизнесмена и мецената Самвела Карапетяна. Об этом на своей странице в Facebook сообщила член совета партии, конституционалист Гоар Мелоян.
«В избирательном списке партии «Сильная Армения» первым номером будет выступать Карапетян — в статусе переходного координатора», — написала она.
Мелоян также представила пять ключевых шагов, которые партия намерена реализовать в случае прихода к власти:
«300 000 новых рабочих мест, прежде всего в регионах. Наши соотечественники будут жить и работать на родине.
0 % налог для малого бизнеса. Парикмахеры, пекари, художники, учителя и другие смогут работать в благоприятных условиях и развивать свою деятельность.
Лекарства на 20 % дешевле для всех. Нашим гражданам не придется выезжать за границу в поисках доступных медикаментов.
Гарантированный выкуп урожая в селах. Заботой фермера будет выращивание своего урожая.
20 000 доступных квартир при государственной поддержке. Государство будет содействовать созданию семей и поддерживать молодые семьи», — отметила Мелоян.
В опубликованном на странице Самвела Карапетяна видеоролике говорится, что на первом заседании нового парламента политическая сила инициирует изменение статьи 148 Конституции.
Подчеркивается, что Министерство сельского хозяйства будет вновь открыто в центре Араратской долины — в Араратской и Армавирской областях, где, как утверждается, находится «сердце» ведомства, что позволит обеспечить полный выкуп урожая и снижение тарифа на электроэнергию.
Также в видео отмечено, что лидер партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян был вынужден обратиться с посланием посредством искусственного интеллекта, заявив: «Строительство безопасной и благополучной жизни мы начнем уже на следующий день после выборов».