ՀՀ գլխավոր դատախազությունը կբողոքարկի ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի երկրից բացակայելու արգելքը վերացնելու որոշումը: այդ մասին հայտնել են ՀՀ գլխավոր դատախազությունից, տեղեկացնում է Արմենպրեսը:
«Դատական ակտը ստանալուց հետո Դատախազությունը վերաքննիչ բողոք կներկայացնի»,- փոխանցե։ են Դատախազությունից։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ՀՀ հակակոռուպցիոն դատարանը վերացրել է ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի դեմ հարուցված քրեական վարույթի շրջանակներում նրա նկատմամբ կիրառված խափանման միջոցը՝ երկրից չբացակայելու արգելքը։

The Prosecutor General’s Office of Armenia will appeal the decision to lift the ban on former President Serzh Sargsyan leaving the country. The information was confirmed by the Prosecutor’s Office, Armenpress reports.
“After receiving the judicial act, the Prosecutor’s Office will file an appeal,” the statement said.
Earlier, it became known that the Anti-Corruption Court had removed the preventive measure imposed on Sargsyan within the framework of the criminal proceedings against him — a ban on leaving the country.