20 Փետրվար 2026 - 14:50 AMT
ՀՀ նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի դուստրը՝ Ռեբեկա Աբրահամյանը, նրա ամուսինը՝ Վլադիմիր Թամրազյանը, ինչպես նաև ընտանիքի մի շարք այլ անդամներ հրավիրվել են ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչություն։ Համապատասխան ծանուցումները հրապարակվել են «Ազդարար» էլեկտրոնային ծանուցման միասնական հարթակում, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
«Ղեկավարվելով «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքի 16-րդ և 17-րդ հոդվածներով ծանուցում եմ, որ Դուք իրավունք ունեք սույն ծանուցագիրը ստանալու պահից մեկ ամսվա ընթացքում ներկայանալ ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչություն՝ ծանոթանալու գործի նյութերին, ներկայացնելու դիրքորոշում, ինչպես նաև հայտարարագիր»,– նշված է ծանուցումներում։

Rebecca Abrahamyan, the daughter of former Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan, her husband Vladimir Tamrazyan, as well as several other family members, have been summoned to the Asset Forfeiture Department of the Prosecutor General’s Office of Armenia. The relevant notifications were published on the “Azdarar” unified electronic notification platform, Sputnik Armenia reported.
“In accordance with Articles 16 and 17 of the Law on the Confiscation of Property of Illegal Origin, you are hereby notified that within one month from receiving this notice, you have the right to appear before the Asset Forfeiture Department of the Prosecutor General’s Office of the Republic of Armenia to review the case materials, present your position, and submit a declaration,” the notices state.