20 Փետրվար 2026 - 14:50 AMT
ՀՀ նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի դուստրը՝ Ռեբեկա Աբրահամյանը, նրա ամուսինը՝ Վլադիմիր Թամրազյանը, ինչպես նաև ընտանիքի մի շարք այլ անդամներ հրավիրվել են ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչություն։ Համապատասխան ծանուցումները հրապարակվել են «Ազդարար» էլեկտրոնային ծանուցման միասնական հարթակում, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
«Ղեկավարվելով «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքի 16-րդ և 17-րդ հոդվածներով ծանուցում եմ, որ Դուք իրավունք ունեք սույն ծանուցագիրը ստանալու պահից մեկ ամսվա ընթացքում ներկայանալ ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչություն՝ ծանոթանալու գործի նյութերին, ներկայացնելու դիրքորոշում, ինչպես նաև հայտարարագիր»,– նշված է ծանուցումներում։

20 Февраль 2026 - 14:56 AMT
Дочь бывшего премьер-министра Армении Овика Абрамяна — Ребекка Абрамян, ее супруг Владимир Тамразян, а также ряд других членов семьи приглашены в Управление по делам о конфискации имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры Армении. Соответствующие уведомления опубликованы на единой электронной платформе оповещений «Аздарар», сообщает «Sputnik Армения».
«Руководствуясь статьями 16 и 17 Закона “О конфискации имущества незаконного происхождения”, уведомляю, что Вы имеете право в течение одного месяца со дня получения настоящего уведомления явиться в Управление по делам о конфискации имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры Республики Армения для ознакомления с материалами дела, представления своей позиции, а также декларации», — говорится в уведомлениях.