23 Փետրվար 2026 - 11:17 AMT
Եգիպտոսը մարտի 1-ից կթնակացնի մուտքի վիզան՝ վճարը 25 դոլարից կբարձրանա մինչև 30 դոլար։ Այդ մասին հայտարարել է երկրի Տուրիստական ընկերությունների և գործակալությունների պալատը:
Փոփոխությունը վերաբերում է Կահիրեի և Հուրգադայի օդանավակայաններ ժամանող զբոսաշրջիկներին, գրում է ՌԲԿ-ն Cairo 24-ի վրա հղումով:
Շարմ էլ Շեյխի օդանավակայան ժամանող և Սինայի թերակղզում առավելագույնը 15 օր մնացող զբոսաշրջիկների համար մուտքը կմնա անվճար, սակայն այլ շրջան մեկնելու դեպքում հարկ կլինի վճարել վիզայի համար:
Բազմակի մուտքի վիզաների արժեքը կմնա նույնը՝ 60 դոլար:
2025-ի Եգիպտոսի իշխանությունները հայտարարել էին, որ մտադիր են վիզայի վճարը դարձնել 45 դոլար, սակայն հետո հրաժարվեցին դրանից:

23 Февраль 2026 - 11:29 AMT
С 1 марта Египет повысит стоимость въездной визы: сбор увеличится с 25 до 30 долларов. Об этом заявила Палата туристических компаний и агентств страны.
Изменение касается туристов, прибывающих в аэропорты Каира и Хургады, сообщает РБК со ссылкой на Cairo 24.
Для туристов, прилетающих в аэропорт Шарм-эль-Шейха и находящихся на территории Синайского полуострова не более 15 дней, въезд останется бесплатным. Однако при выезде в другие регионы потребуется оплатить визу.
Стоимость многократной визы останется прежней — 60 долларов.
Ранее в 2025 году власти Египта заявляли о намерении повысить визовый сбор до 45 долларов, однако впоследствии отказались от этой инициативы.