Ազգային ժողովի հերթական ընտրությունների նախաշեմին ընտրական իրավունք ունեցող քաղաքացիները կարող են ժամանակավորապես փոխել իրենց հաշվառման վայրը, հայտնում է Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը:
Մինչև մայիսի 26-ը՝ ժամը 14։00-ն, քաղաքացիները կարող են դիմել ՆԳՆ միգրացիայի և քաղաքացիության վարչություն իրենց հաշվառման վայրի ընտրողների ցուցակից ժամանակավորապես դուրս գալու և գտնվելու վայրի ընտրական տեղամասի ցուցակում ընդգրկվելու համար։
Դիմումը կարելի է ներկայացնել ինչպես էլեկտրոնային, այնպես էլ թղթային տարբերակով։ Էլեկտրոնային դիմումները պետք է հաստատվեն էլեկտրոնային թվային ստորագրությամբ։ Այլ անձի անունից դիմելու դեպքում անհրաժեշտ է ներկայացնել նոտարական վավերացմամբ լիազորագիր։
ՀՀ Ազգային ժողովի ընտրություններին մասնակցելու իրավունք ունի 18 տարին լրացած Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացին։

23 Февраль 2026 - 12:55 AMT
В преддверии очередных выборов в Национальное собрание граждане, имеющие право голоса, могут временно изменить место своей регистрации, сообщает Центральная избирательная комиссия.
До 26 мая включительно, до 14:00, граждане могут обратиться в Службу миграции и гражданства Министерства внутренних дел с заявлением о временном исключении из списка избирателей по месту регистрации и включении в список избирателей по месту фактического пребывания.
Заявление можно подать как в электронном, так и в бумажном виде. Электронные заявления должны быть подтверждены электронной цифровой подписью. При подаче заявления от имени другого лица необходимо представить нотариально заверенную доверенность.
Право участвовать в выборах в Национальное собрание имеют граждане Республики Армения, достигшие 18-летнего возраста.