Հայաստանը երբեք չի ունեցել փողով այսքան հարուստ, գաղափարապես այսքան սնանկ ընդդիմություն, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը:
Նա հավելել է, որ ժողովրդավարական Հայաստանում գաղափարը հաղթում է փողին:
«Ռուսաստանցի օլիգարխ Սամվել Կարապետյանի թիմը վերջին 1 ամսվա ընթացքում հայտարարել է, որ. sտեղծելու են սեքսի նախարարություն, Կիրանցը հանձնվել է Ադրբեջանին, Գյումրին գյուղ է: Այս շարքը դեռ շարունակվելու է:
Սա պատմություն է փողի խեղճության մասին: Դու կարող ես փողով վարձել լավագույն սրահներն ու ավտոբուսները, բայց դրա մեջ չես կարող միտք լցնել: Դու կարող ես փողով վարձել աշխարհի լավագույն փաստաբաններին, բայց չես կարող գնել փաստը:
Իսկ փաստն այն է, որ Հայաստանը երբեք չի ունեցել փողով այսքան հարուստ, գաղափարապես այսքան սնանկ ընդդիմություն: Շքեղ գրասենյակներով, թշվառ գաղափարներով ընդդիմություն:
Սա նվաճում է: Ժողովրդավարական Հայաստանում գաղափարը հաղթում է փողին: Սա շքեղություն է, որը միայն ժողովրդավարությունն է թույլ տալիս: Մենք պաշտպանելու ենք այս նվաճումը»։

23 Февраль 2026 - 14:13 AMT
Армения никогда не имела столь богатой деньгами и столь идейно обедненной оппозиции. Об этом на своей странице в Facebook написал руководитель фракции «Гражданский договор» в Национальном собрании Айк Конджорян.
Он добавил, что в демократической Армении идея побеждает деньги.
«Команда российского олигарха Самвела Карапетяна за последний месяц заявила, что собирается создать министерство секса, что Киранц передан Азербайджану, что Гюмри — это деревня. Этот ряд будет продолжен.
Это история о нищете денег. Можно арендовать за деньги лучшие залы и автобусы, но нельзя наполнить их мыслью. Можно нанять лучших адвокатов в мире, но нельзя купить факт.
А факт в том, что Армения никогда не имела столь богатой деньгами и столь идейно бедной оппозиции. Оппозиции с роскошными офисами и жалкими идеями.
Это достижение. В демократической Армении идея побеждает деньги. Это роскошь, которую позволяет только демократия. Мы будем защищать это достижение», — написал он.