Վերաքննիչ քրեական դատարանն անփոփոխ է թողել «Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակ Վազգեն Սաղաթելյանի կալանքի որոշումը, ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է նրա փոստաբան Արսեն Բաբայանը։
«Ցավոք, Վազգենը կշարունակի մնալ բանտում»,-գրել է նա:
Բողոք էր ներկայացվել Սաղաթելյանի կալանքը 3 ամսով երկարացնելու որոշման դեմ:
Սաղաթելյանը հունվարի 29-ի դատական նիստում , որտեղ հանրային մեղադրողը ներկայացրել է մեղադրական եզրակացությունը, ասել էր, որ «բացահայտ քաղաքական հետապնդում է, որ որևէ կապ չունի արդարադատության, իրավունքի հետ»:
Հունվարի 9-ին դատարանը երեք ամսով երկարաձգել էր Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի կալանքը։ Դատարանի որոշումից հետո Սամսոնյանը հայտարարել էր անժամկետ հացադուլ:14 օրյա հացադուլից հետո Սամսոնյանը դադարեցրել է հացադուլը և տեղափոխվել է «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոն:

Апелляционный уголовный суд оставил без изменений решение об аресте соавтора подкаста «Имнемними» Вазгена Сагателяна.
Об этом на своей странице в Facebook сообщил его адвокат Арсен Бабаян.
«К сожалению, Вазген продолжит оставаться в тюрьме», — написал он.
Жалоба была подана на решение о продлении ареста Сагателяна на три месяца.
На судебном заседании 29 января, где государственный обвинитель представил обвинительное заключение, Сагателян заявил, что это «очевидное политическое преследование, не имеющее никакого отношения к правосудию и закону».
9 января суд продлил арест Нарека Самсоняна и Вазгена Сагателяна на три месяца. После решения суда Самсонян объявил бессрочную голодовку. Спустя 14 дней он прекратил голодовку и был переведен в медицинский центр «Измирлян».