Հայ ազգային կոնգրեսը շարունակում էնախընտրական դաշինք ձևավորելու շուրջ բանակցությունները քաղաքական ուժերի հետ, սակայն, եթե չստացվի ՀԱԿ-ը միայնակ կգնա ընտրությունների: Այդ մասին ասել է ՀԱԿ-ի փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանը, հայտնում է «Փաստինֆոն»:
«Իհարկե, պայքար, պայքար մինչև վերջ»,-ասել է նա
Նա հավելել է, որ բանակցությունների ընթացքի վերաբերյալ հրապարակման ենթակա նոր տեղեկություն չունի՝ ընդգծելով, որ գործընթացը շարունակվում է։
Հարցին, թե որ դրույթների շուրջ չի հաջողվել ընդհանուր հայտարարի գալ, նա նշել է, որ այդ առումով ևս հրապարակելի մանրամասներ չկան։
Դիտարկմանը, թե արդյոք ձայների փոշիացման վտանգ չի տեսնում, միայնակ ընտրությունների գանլու դեպքում, նա արձագանքել է. «Ես դա համարում եմ անիմաստ խոսակցություն»։

25 February 2026 - 10:46 AMT
The Armenian National Congress continues negotiations with political forces to form a pre-election alliance, but if no agreement is reached, the party will run independently, ANC Deputy Chairman Levon Zurabyan said, according to Pastinfo.
“Of course, struggle, struggle to the end,” he said.
He added that he has no new information suitable for publication regarding the progress of the talks, emphasizing that the process is ongoing.
Asked which provisions have prevented the sides from reaching common ground, Zurabyan said there are no details that can be made public on that issue either.
Responding to a remark about the potential risk of vote fragmentation if the party runs alone, he said: “I consider that a pointless discussion.”