Հայ ազգային կոնգրեսը շարունակում էնախընտրական դաշինք ձևավորելու շուրջ բանակցությունները քաղաքական ուժերի հետ, սակայն, եթե չստացվի ՀԱԿ-ը միայնակ կգնա ընտրությունների: Այդ մասին ասել է ՀԱԿ-ի փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանը, հայտնում է «Փաստինֆոն»:
«Իհարկե, պայքար, պայքար մինչև վերջ»,-ասել է նա
Նա հավելել է, որ բանակցությունների ընթացքի վերաբերյալ հրապարակման ենթակա նոր տեղեկություն չունի՝ ընդգծելով, որ գործընթացը շարունակվում է։
Հարցին, թե որ դրույթների շուրջ չի հաջողվել ընդհանուր հայտարարի գալ, նա նշել է, որ այդ առումով ևս հրապարակելի մանրամասներ չկան։
Դիտարկմանը, թե արդյոք ձայների փոշիացման վտանգ չի տեսնում, միայնակ ընտրությունների գանլու դեպքում, նա արձագանքել է. «Ես դա համարում եմ անիմաստ խոսակցություն»։

25 Февраль 2026 - 10:46 AMT
Армянский национальный конгресс продолжает переговоры с политическими силами о формировании предвыборного блока, однако если договоренности достигнуто не будет, АНК пойдет на выборы самостоятельно. Об этом заявил заместитель председателя АНК Левон Зурабян, сообщает «Пастинфо».
«Конечно, борьба, борьба до конца», — сказал он.
Он добавил, что не располагает новой информацией, подлежащей публикации, о ходе переговоров, подчеркнув, что процесс продолжается.
Отвечая на вопрос о том, по каким положениям сторонам не удалось прийти к общему знаменателю, Зурабян отметил, что и в этом случае нет деталей, которые можно было бы обнародовать.
Комментируя замечание о возможной угрозе распыления голосов в случае самостоятельного участия в выборах, он заявил: «Я считаю это бессмысленным разговором».
На выборах 2021 года АНК получил 19 961 голос, что составило 1,54 процента от общего числа избирателей.