25 Փետրվար 2026 - 09:30 AMT
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երկօրյա պաշտոնական այցով մեկնել է Լեհաստան։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը:
Այցի ընթացքում նա հանդիպում է ունենալու Լեհաստանի վարչապետ Դոնալդ Տուսկի հետ, որից հետո երկու երկրների վարչապետները հանդես են գալու ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հայտարարություններով։
Պաշտոնական այցի շրջանակում վարչապետը հանդիպումներ է ունենալու նաև նախագահ Կարոլ Նավրոցկիի և Սենատի նախագահ Մալգոժատա Կիդավա Բլոնսկայայի հետ։
Փաշինյանը այցելելու է նաև միջազգային հարաբերությունների լեհական ինստիտուտ, որտեղ հանդիպում է ունենալու լեհական վերլուծական կենտրոնների ներկայացուցիչների հետ։

Prime Minister Nikol Pashinyan has departed for a two-day official visit to Poland, his press secretary Nazeli Baghdasaryan said in a Facebook post.
During the visit, he will meet with Polish Prime Minister Donald Tusk, after which the two leaders will make statements to the media.
As part of the official program, Pashinyan is also scheduled to meet with President Karol Nawrocki and Senate Speaker Małgorzata Kidawa-Błońska.
The prime minister will additionally visit the Polish Institute of International Affairs, where he will hold discussions with representatives of Polish analytical centers.