25 Փետրվար 2026 - 09:30 AMT
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երկօրյա պաշտոնական այցով մեկնել է Լեհաստան։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը:
Այցի ընթացքում նա հանդիպում է ունենալու Լեհաստանի վարչապետ Դոնալդ Տուսկի հետ, որից հետո երկու երկրների վարչապետները հանդես են գալու ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հայտարարություններով։
Պաշտոնական այցի շրջանակում վարչապետը հանդիպումներ է ունենալու նաև նախագահ Կարոլ Նավրոցկիի և Սենատի նախագահ Մալգոժատա Կիդավա Բլոնսկայայի հետ։
Փաշինյանը այցելելու է նաև միջազգային հարաբերությունների լեհական ինստիտուտ, որտեղ հանդիպում է ունենալու լեհական վերլուծական կենտրոնների ներկայացուցիչների հետ։

Премьер-министр Никол Пашинян отправился с двухдневным официальным визитом в Польшу. Об этом на своей странице в Facebook сообщила пресс-секретарь главы правительства Назели Багдасарян.
В ходе визита запланирована его встреча с премьер-министром Польши Дональдом Туском, после которой главы правительств выступят с заявлениями для представителей СМИ.
В рамках официальной программы Пашинян также проведет встречи с президентом Каролем Навроцким и председателем Сената Малгожатой Кидавой-Блоньской.
Кроме того, премьер посетит Польский институт международных отношений, где встретится с представителями польских аналитических центров.