25 Փետրվար 2026 - 10:48 AMT
Սահմանադրական բարեփոխումների խորհրդի արտագնա նիստում քննարկվել է ԱԺ-ին և ՏԻՄ-երին վերաբերող կարգավորումները: Այդ մասին ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը։
«Սահմանադրական բարեփոխումների խորհրդի անդամների հետ քննարկել ենք Ազգային ժողովին վերաբերող սահմանադրական կարգավորումները և ՏԻՄ-երին վերաբերող կարգավորումները:
Հանրային քննարկման ձևաչափով հանդիպել ենք մարզային ՀԿ-ների և բուհերի ներկայացուցիչների հետ՝ լսելու նրանց տեսակետներն ու առաջարկները նոր Սահմանադրության վերաբերյալ»,-գրել է նա:

25 Февраль 2026 - 10:54 AMT
На выездном заседании Совета по конституционным реформам были обсуждены положения, касающиеся Национального собрания и органов местного самоуправления. Об этом на своей странице в Facebook сообщила министр юстиции Србуи Галян.
«С членами Совета по конституционным реформам мы обсудили конституционные регулирования, относящиеся к Национальному собранию, а также положения, касающиеся органов местного самоуправления.
В формате общественного обсуждения мы встретились с представителями региональных НПО и вузов, чтобы выслушать их мнения и предложения по новой Конституции», — написала она.