25 Փետրվար 2026 - 10:48 AMT
Սահմանադրական բարեփոխումների խորհրդի արտագնա նիստում քննարկվել է ԱԺ-ին և ՏԻՄ-երին վերաբերող կարգավորումները: Այդ մասին ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանը։
«Սահմանադրական բարեփոխումների խորհրդի անդամների հետ քննարկել ենք Ազգային ժողովին վերաբերող սահմանադրական կարգավորումները և ՏԻՄ-երին վերաբերող կարգավորումները:
Հանրային քննարկման ձևաչափով հանդիպել ենք մարզային ՀԿ-ների և բուհերի ներկայացուցիչների հետ՝ լսելու նրանց տեսակետներն ու առաջարկները նոր Սահմանադրության վերաբերյալ»,-գրել է նա:

At an off-site meeting of the Constitutional Reform Council, provisions concerning the National Assembly and local self-government bodies were discussed, Justice Minister Srbuhi Galyan said on Facebook.
“Together with members of the Constitutional Reform Council, we discussed constitutional regulations related to the National Assembly and provisions concerning local self-government bodies.
In a public discussion format, we met with representatives of regional NGOs and universities to hear their views and proposals regarding the new Constitution,” she wrote.