Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Լեհաստանի Հանրապետության Սենատի նախագահ Մալգոժատա Կիդավա-Բլոնսկայան Վարշավայում տեղի ունեցած հանդիպմանը կարևորել են միջխորհրդարանական փոխգործակցության զարգացումն ու Եվրամիություն–Հայաստան գործընկերության ընդլայնումը:
Զրուցակիցները կարևորել են միջազգային հարթակներում փոխգործակցության խորացումը։ Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայաստան–Լեհաստան երկկողմ հարաբերությունների օրակարգին:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ։
Դոնալդ Տուսկը Վարշավայում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումից հետո ասել է, որ հայ-լեհական հարաբերությունները վերածվել են ընկերության՝ առանց որևէ նախապայմանի:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Լեհաստանի վարչապետ Դոնալդ Տուսկի ներկայությամբ ստորագրվել է Հայաստանի և Լեհաստանի Հանրապետության միջև ռազմատեխնիկական համագործակցության մասին համաձայնագիրը։ Փաստաթուղթը ստորագրել են ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը և Լեհաստանի փոխվարչապետ, ազգային պաշտպանության նախարար Վլադիսլավ Կոշինյակ-Կամիշը։

Премьер-министр Никол Пашинян и председатель Сената Республики Польша Малгожата Кидава-Блонская на встрече в Варшаве подчеркнули важность развития межпарламентского сотрудничества и расширения партнерства между Европейским союзом и Арменией.
Собеседники отметили значимость углубления взаимодействия на международных площадках. В ходе встречи была рассмотрена повестка двусторонних отношений между Арменией и Польшей.
Стороны обменялись мнениями по вопросам региональных развитий, а также по другим темам, представляющим взаимный интерес.
Дональд Туск после встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном в Варшаве заявил, что армяно-польские отношения превратились в дружбу без каких-либо предварительных условий.
В присутствии премьер-министра Никола Пашиняна и премьер-министра Польши Дональда Туска было подписано соглашение о военно-техническом сотрудничестве между Арменией и Республикой Польша. Документ подписали министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян и вице-премьер, министр национальной обороны Польши Владислав Косиняк-Камыш.