28 Փետրվար 2026 - 06:25 AMT
Պառակտված ընդդիմությանը միավորելու միակ կարող ուժը «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Սամվել Կարապետյանն է, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը:
Նա նշել է, որ ընդդիմադիր քաղաքական ուժերի միջև ամիսներ շարունակ ընթացած բանակցություններն առայժմ որևէ արդյունքի չեն հանգեցրել և չեն ապահովել համաձայնություն։
«Անհրաժեշտ է, վերջիվերջո, հասկանալ, որ ընդդիմության միավորումը ոչ թե քաղաքական, այլ պարզապես ազգի փրկության խնդիր է: Լինելով ինքնաբավ և կայացած անձնավորություն՝ Կարապետյանն ունակ է լուծել այդ խնդիրը»,- ասվում է գրառման մեջ:
Հայաստանում հերթական խորհրդարանական ընտրությունները նշանակված են 2026 թվականի հունիսի 7-ին։ Սամվել Կարապետյանի «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը հայտարարել է ընտրություններին մասնակցելու մասին։

Первый президент Армении Левон Тер-Петросян заявил, что единственной силой, способной объединить раздробленную оппозицию, является председатель партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян.
На своей странице в Facebook Тер-Петросян отметил, что переговоры между оппозиционными политическими силами, продолжавшиеся на протяжении нескольких месяцев, пока не привели к каким-либо результатам и не обеспечили достижения согласия.
«Необходимо, наконец, понять, что объединение оппозиции — это не политический вопрос, а вопрос спасения нации. Будучи самодостаточной и состоявшейся личностью, Карапетян способен решить эту задачу», — говорится в публикации.
Очередные парламентские выборы в Армении назначены на 7 июня 2026 года. Партия Самвела Карапетяна «Сильная Армения» заявила о намерении принять участие в выборах.