ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը, Իրանի նկատմամբ շարունակվող լայնածավալ հարվածների ֆոնին, հայտարարել է, որ Իրանի ղեկավարությունը ձգտում է համաձայնության հասնել Վաշինգտոնի հետ։
«Նրանք շատ են ցանկանում գործարք կնքել։ Ես նրանց ասել եմ, որ պետք էր դա անել մեկ շաբաթ առաջ», — հայտարարել է Թրամփը, հայտնում է The Telegraph-ը։
ԱՄՆ Շտաբերի պետերի միացյալ կոմիտեի նախագահ, գեներալ Դեն Քեյնը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ն չի բացառում, որ Իրանի դեմ ռազմական գործողությունների արդյունքում կարող են նոր կորուստներ լինել զինվորականների շրջանում, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Մենք ակնկալում ենք, որ լրացուցիչ կորուստներ կունենանք, և, ինչպես միշտ, կաշխատենք դրանք հասցնել նվազագույնի»,-ասել է նա:

2 Март 2026 - 14:10 AMT
Президент США Дональд Трамп на фоне продолжающихся масштабных ударов по Ирану заявил, что руководство Ирана намерено достичь договоренности с Вашингтоном.
«Они очень хотят заключить сделку. Я сказал им, что нужно было сделать это неделю назад», — приводит слова Трампа The Telegraph.
Председатель Объединенного комитета начальников штабов США генерал Дэн Кейн заявил, что Соединенные Штаты не исключают новых потерь среди военнослужащих в результате военных действий против Ирана, сообщает «РИА Новости».
«Мы ожидаем дополнительных потерь и, как всегда, будем работать над их минимизацией», — отметил он.
Ранее Трамп объявил о начале масштабной операции против Ирана, подчеркнув, что США не позволят Тегерану обладать ядерным оружием и что это остается неизменной политикой Вашингтона.