«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախագահ` Սամվել Կարապետյանի տնային կալանքի դեմ բողոքի որոշումը հրապարակվելու է մարտի 5-ին, հայտնել է նրա փաստաբան Արամ Վարդևանյանը: Այդ մասին նա գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում:
«Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ քաղաքական հետապնդման աբսուրդը և վախերն այլևս տևում են մոտ 9 ամիս: Առաջիկայում կներկայացվեն «գործի» վերաբերյալ լրացուցիչ տվյալներ: Այս պահի դրությամբ տնային կալանքի որոշման դեմ մեր կողմից դեռևս 2026 թվականի փետրվարի 8-ին ներկայացված վերաքննիչ բողոքի վերաբերյալ որոշումը հրապարակվելու է 2026 թվականի մարտի 5-ին: Ուժեղ Հայաստան կուսակցության նախագահ` Սամվել Կարապետյանի ազատության ինտենսիվ սահմանափակումը տևում է 258 օր, առանց որևէ հիմքի, առանց որևէ տվյալի, հրապարակայնորեն մեր Մայր Աթոռը պաշտպանող խոսքի համար…

Решение по апелляционной жалобе на меру пресечения в виде домашнего ареста в отношении председателя партии «Сильная Армения» Самвела Карапетяна будет опубликовано 5 марта, сообщил его адвокат Арам Вардеванян на своей странице в Facebook.
«Абсурд и страхи, стоящие за политическим преследованием Самвела Карапетяна длятся уже около девяти месяцев. В ближайшее время будут представлены дополнительные данные по “делу”. На данный момент решение по поданной нами 8 февраля 2026 года апелляционной жалобе на постановление о домашнем аресте будет опубликовано 5 марта 2026 года. Интенсивное ограничение свободы председателя партии “Сильная Армения” Самвела Карапетяна длится уже 258 дней — без каких-либо оснований, без каких-либо данных, за публичное слово в защиту нашей Церкви…
Право должно восторжествовать. Свободу всем политзаключенным…», — говорится в публикации.
Кандидатом в премьер-министры от партии «Сильная Армения» является Самвел Карапетян. Об этом заявил координатор движения «Мер дзевов» Нарек Карапетян на официальной презентации партии в спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна.