Աշխատանքային այցով Վրաստանում գտնվող ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն առանձնազրույցի ժամանակ քննարկել են երկու երկրների ռազմավարական հարաբերությունների օրակարգին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ։ Կարևորվել է առևտրատնտեսական համագործակցության շարունակական զարգացումն ու դրա ընդլայնումը։
Այդ համատեքստում ընդգծվել է նաև ՀՀ և Վրաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 15-րդ նիստի անցկացումը, որը նախատեսված է մարտի 4-ին։ Կողմերը համոզմունք են հայտնել, որ այն նոր խթան կհաղորդի տարբեր ոլորտներում երկկողմ համագործակցության ամրապնդմանը։
Վարչապետները մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային նշանակություն ունեցող մի շարք հարցերի շուրջ։ Կարևորվել է տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ապահովմանն ուղղված քայլերի շարունակական իրականացումը։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 3-ին է աշխատանքային այցով մեկնել Վրաստան, որտեղ տեղի է ունենալու Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 15–րդ նիստը։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze discussed a broad range of issues related to the strategic relations agenda between the two countries during a one-on-one meeting held during Pashinyan’s working visit to Georgia.
The sides emphasized the importance of continuing to develop and expand trade and economic cooperation.
In this context, they also highlighted the upcoming 15th meeting of the Armenia–Georgia Intergovernmental Commission on Economic Cooperation, scheduled for March 4.
The two sides expressed confidence that the meeting will provide new momentum for strengthening bilateral cooperation in various sectors.
The prime ministers also exchanged views on several issues of regional importance, stressing the need to continue efforts aimed at ensuring peace and stability in the region.
On March 3, Prime Minister Nikol Pashinyan departed for Georgia on a working visit, during which the 15th session of the Armenia–Georgia Intergovernmental Commission on Economic Cooperation will take place.