Աշխատանքային այցով Վրաստանում գտնվող ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն առանձնազրույցի ժամանակ քննարկել են երկու երկրների ռազմավարական հարաբերությունների օրակարգին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ։ Կարևորվել է առևտրատնտեսական համագործակցության շարունակական զարգացումն ու դրա ընդլայնումը։
Այդ համատեքստում ընդգծվել է նաև ՀՀ և Վրաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 15-րդ նիստի անցկացումը, որը նախատեսված է մարտի 4-ին։ Կողմերը համոզմունք են հայտնել, որ այն նոր խթան կհաղորդի տարբեր ոլորտներում երկկողմ համագործակցության ամրապնդմանը։
Վարչապետները մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային նշանակություն ունեցող մի շարք հարցերի շուրջ։ Կարևորվել է տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ապահովմանն ուղղված քայլերի շարունակական իրականացումը։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 3-ին է աշխատանքային այցով մեկնել Վրաստան, որտեղ տեղի է ունենալու Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 15–րդ նիստը։

4 Март 2026 - 08:19 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян и премьер-министр Грузии Ираклий Кобахидзе во время личной встречи в рамках рабочего визита Пашиняна в Грузию обсудили широкий круг вопросов, связанных с повесткой стратегических отношений между двумя странами.
Стороны подчеркнули важность дальнейшего развития и расширения торгово-экономического сотрудничества.
В этом контексте была также отмечена предстоящая 15-я сессия Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Арменией и Грузией, которая запланирована на 4 марта.
Стороны выразили уверенность, что эта встреча придаст новый импульс укреплению двустороннего сотрудничества в различных сферах.
Премьер-министры также обменялись мнениями по ряду вопросов регионального значения, подчеркнув важность продолжения шагов, направленных на обеспечение мира и стабильности в регионе.
3 марта премьер-министр Никол Пашинян отправился с рабочим визитом в Грузию, где пройдет 15-е заседание Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Республикой Армения и Грузией.