5 Մարտ 2026 - 07:23 AMT
Նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի դստերն՝ Աննա Աբրահամյանին հրավիրել են դատախազություն, որտեղ ուսումնասիրություն է իրականացվել նրա վերաբերյալ՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերի շրջանակում։ Կազմվել է ամփոփագիր, հայտնում է Factor.am-ը:
Ծանուցագրում ասվում է․ «Դուք իրավունք ունեք սույն ծանուցագիրը ստանալու պահից մեկ ամսվա ընթացքում ներկայանալ ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչություն (հասցե՝ ք. Երևան, Տիգրան Մեծ պ. 50)՝ ծանոթանալու գործի նյութերին, ներկայացնելու դիրքորոշում: Միաժամանակ, հայտնում եմ, որ ներկայանալ անհրաժեշտ է 2026 թվականի մարտի 5-ին՝ ժամը 14:30-ին, իսկ նշված օրը և ժամին ներկայանալու անհնարինության դեպքում հարկավոր է օրը և ժամը համաձայնեցնելու նպատակով նախապես զանգահարել 010-511-651 հեռախոսահամարին» ։
Աննա Աբրահամյանը 2015 թվականից մինչ օրս աշխատում է արդարադատության նախարարության Երևանի «Կենտրոն» նոտարական տարածքում՝ որպես նոտար։

Anna Abrahamyan, the daughter of former Prime Minister Hovik Abrahamyan, has been summoned to the prosecutor’s office as part of proceedings related to the possible confiscation of property of illegal origin.
According to Factor.am , a review concerning her has been conducted within the framework of asset forfeiture cases and a summary has been compiled.
The notice states: “You have the right, within one month of receiving this notification, to appear at the Department for the Confiscation of Property of Illegal Origin of the Prosecutor General’s Office of Armenia (address: 50 Tigran Mets Avenue, Yerevan) to review the case materials and present your position.
At the same time, you are requested to appear on March 5, 2026, at 14:30. If it is impossible to appear at the specified date and time, please call in advance at 010-511-651 to agree on another date and time.”
Anna Abrahamyan has been working as a notary in the “Kentron” notarial district of Yerevan under Armenia’s Ministry of Justice since 2015.