5 Մարտ 2026 - 07:23 AMT
Նախկին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի դստերն՝ Աննա Աբրահամյանին հրավիրել են դատախազություն, որտեղ ուսումնասիրություն է իրականացվել նրա վերաբերյալ՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերի շրջանակում։ Կազմվել է ամփոփագիր, հայտնում է Factor.am-ը:
Ծանուցագրում ասվում է․ «Դուք իրավունք ունեք սույն ծանուցագիրը ստանալու պահից մեկ ամսվա ընթացքում ներկայանալ ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչություն (հասցե՝ ք. Երևան, Տիգրան Մեծ պ. 50)՝ ծանոթանալու գործի նյութերին, ներկայացնելու դիրքորոշում: Միաժամանակ, հայտնում եմ, որ ներկայանալ անհրաժեշտ է 2026 թվականի մարտի 5-ին՝ ժամը 14:30-ին, իսկ նշված օրը և ժամին ներկայանալու անհնարինության դեպքում հարկավոր է օրը և ժամը համաձայնեցնելու նպատակով նախապես զանգահարել 010-511-651 հեռախոսահամարին» ։
Աննա Աբրահամյանը 2015 թվականից մինչ օրս աշխատում է արդարադատության նախարարության Երևանի «Կենտրոն» նոտարական տարածքում՝ որպես նոտար։

5 Март 2026 - 08:14 AMT
Дочь бывшего премьер-министра Армении Овика Абрамяна — Анна Абрамян — приглашена в прокуратуру в рамках производства по делам о возможной конфискации имущества незаконного происхождения.
Как сообщает «Factor.am », в отношении нее проведено изучение в рамках соответствующих дел, по итогам которого составлен сводный отчет.
В уведомлении говорится: «Вы имеете право в течение одного месяца с момента получения данного уведомления явиться в управление по делам о конфискации имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры Республики Армения (адрес: г. Ереван, проспект Тиграна Меца, 50) для ознакомления с материалами дела и представления своей позиции.
Одновременно сообщаю, что необходимо явиться 5 марта 2026 года в 14:30. В случае невозможности явиться в указанную дату и время следует заранее позвонить по номеру 010-511-651 для согласования дня и времени».
Анна Абрамян с 2015 года по настоящее время работает нотариусом в нотариальном округе «Кентрон» города Еревана при Министерстве юстиции Армении.