Ազգային ժողովում «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանի ելույթի ժամանակ իրավիճակը լարվել է։ Ընդդիմադիր պատգամավորը խոսել է իշխանության կառավարման շրջանում արձանագրված կոռուպցիոն դրսևորումների մասին։
Նա, դիմելով Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահին, հարց է ուղղել. «Սերգեյ Բագրատյանի կնոջ հանքից ի՞նչ կա, ԱՆԻՖ-ի 25 միլիարդից ի՞նչ կա», հայտնում է Aysor.am-ը:
Վարդանյանը նշել է, որ իր ելույթը ընդհատվել է և խնդրել է վերականգնել տրամադրված ժամանակը։ Սակայն նիստը նախագահող Ալեն Սիմոնյանը դա չի թույլ տվել։
«Ես եմ որոշում, իմ հետ տենց խոսալ չի կարելի, տիկի՛ն Վարդանյան, ավարտվեց ձեր ելույթը, նստեք ձեր տեղը: Բանախոսը պիտի շուռ գա ԱԺ նախագահին ասի: Ես եմ այստեղ որոշողը»,- զայրացած ասել է Ալեն Սիմոնյանը։
Միաժամանակ խորհրդարանի դահլիճից շարունակվել են մեկնաբանությունները և քննարկումները։ Տեղից միջամտել է նաև «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արման Ղազարյանը։
Ի պատասխան նրա դիտարկումների՝ Ալեն Սիմոնյանը ասել է. «Դու խելոք մնա»։ Այնուհետև շարունակել է. «Կլռեք, երբ ասում եմ՝ լռեք, սա ԱԺ նիստերի դահլիճն է, ձեր հայաթը չի»։
Դիմելով «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանին՝ Ալեն Սիմոնյանը հայտարարել է. «Կարգի հրավիրեք ձեր խմբակցությանը, թե չէ ես կհրավիրեմ»:
Մարտի 4-ին խորհրդարանում ներկայացվել է ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Արթուր Նահապետյանի կողմից «ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի 2025 թվականի գործունեության մասին» հաղորդումը։

В Национальном собрании обострилась ситуация во время выступления депутата фракции «Армения» Кристине Варданян.
Оппозиционный депутат говорила о коррупционных проявлениях, зафиксированных в период правления нынешней власти.
Обращаясь к председателю Антикоррупционного комитета, она задала вопрос: «Что происходит с рудником жены Сергея Багратяна, и что стало с 25 миллиардами из ANIF», сообщает «Aysor.am ».
Варданян заявила, что ее выступление было прервано, и попросила восстановить предоставленное ей время. Однако председательствующий на заседании спикер парламента Ален Симонян не позволил этого сделать.
«Я здесь решаю. Со мной так разговаривать нельзя, госпожа Варданян. Ваше выступление закончено, садитесь на свое место. Выступающий должен обращаться к председателю Национального собрания. Здесь решаю я», — раздраженно заявил Симонян.
Тем временем из зала парламента продолжались комментарии и обсуждения. С места вмешался также депутат фракции «Армения» Арман Казарян.
Отвечая на его замечания, Симонян сказал: «Ты веди себя спокойно».
Затем он добавил: «Молчите, когда я говорю молчать. Это зал заседаний Национального собрания, а не ваш двор».
Обращаясь к депутату фракции «Армения» Арцвику Минасяну, Ален Симонян заявил: «Призовите вашу фракцию к порядку, иначе это сделаю я».
4 марта в парламенте был представлен отчет председателя Антикоррупционного комитета Артура Наапетяна «О деятельности Антикоррупционного комитета Республики Армения в 2025 году».