ԱԺ պատգամավոր Մարտուն Գրիգորյանը մասնակցելու է առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրով՝ Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորությամբ։ Այդ մասին նա հայտնել է ֆեյսբուքյան իր էջում:
Նա նշել է, որ 2025թ․-ի Գյումրու ՏԻՄ ընտրություններին մասնակցել է նաև այն նպատակով, որ ՔՊ-ն Գյումրիում իշխանություն չունենա:
Նրա խոսքով՝ համառ պայքարի արդյունքում հաջողվել է հասնել նրան, որ ՔՊ-ն Գյումրիում իշխանություն չի ստացել։ Նա ընդգծել է, որ այդ ընթացքում իր թիմը անցել է լուրջ փորձությունների միջով։
Հավասարակշռված, համառ և անկոտրում պայքարի արդյունքում՝ բոլորս միասին հասանք նրան, որ ՔՊ-ն Գյումրիում չունեցավ իշխանություն»,-գրել է նա:
Նա հավելել է, որ Գյումրու ընտրությունները լավագույն օրինակն են այն մարդկանց համար, ովքեր կարծում են, որ այլևս ընտրություններով որևէ բան փոխել չի հաջողվելու։
«Թիմակիցներիս հետ այս օրերին եկանք այն որոշման, որ մենք մասնակցելու ենք ԱԺ ընտրություններին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրով՝ Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորությամբ։ Ով իր հսկայական փորձով՝ համախմբվածության, համերաշխության մթնոլորտ ստեղծելով, մեծ հնարավորություններով, անձնական կապերով եղել և կմնա բոլոր ժամանակների այն քաղաքական գործիչն ու բարերարը, ով մեր երկրի մեծ ու փոքր գյուղերի ու քաղաքների հոգսով ու խնդրով ապրող ընկեր է։
Հընթացս կներկայացնեմ ու կհիշեցնեմ Գագիկ Ծառուկյանի և իմ՝ տարիների համատեղ իրականացրած այն հսկայածավալ աշխատանքները, որոնք ուղղված էին շիրակցու և գյումրեցու կյանքի որակի բարելավմանը։
Առաջիկայում կխոսենք «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրի դրույթներից, մասնավորապես, Շիրակի մարզին և Գյումրուն առնչվող ծրագրերից»,-գրել է նա:
Ազգային ժողովի պատգամավոր Արթուր Սարգսյանը դատարանում հայտարարել է, որ մասնակցելու է առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին, հայտնում է Panorama.am-ը:
Նա նախագահող դատավոր Կարեն Ֆարխոյանից հետաքրքրվել է, թե ինչու նախորդ նիստում, երբ իր տնային կալանքը երկարացվել է ևս երեք ամսով, իրեն խոսքի իրավունք չի տրվել։
«Միգուցե ինձանից եք վախենում, ասեմ, դրա կարիքը չկա, բայց դուք վախենում եք ոչ թե ինձանից, այլ իմ ճշմարիտ խոսքից»,- ասել է ընդդիմադիր պատգամավորը։
Սարգսյանը նշել է, որ դատարանը սահմանափակել է իր տեղաշարժը, սակայն չի կարող սահմանափակել իր սկզբունքները։
«Չեք կարող սահմանափակել էն սյունեցիների կամքը, ովքեր կանգնած են իմ թիկունքում։ Կլինեմ բանտում, փողոցում, թե այլուր, պայքարը շարունակելու եմ, որպես սյունեցի ես չեմ ծնկելու, առաջիկայում մասնակցելու եմ խորհրդարանական ընտրություններին»,- ասել է նա՝ ընդգծելով, որ դատարանը սահմանափակել է նաև իր ընտրողների կամքն ու իրավունքը։

5 Март 2026 - 15:00 AMT
Депутат Национального собрания Мартун Григорян сообщил на своей странице в Facebook, что будет участвовать в предстоящих парламентских выборах по программе «Предложение Армении» партии «Процветающая Армения» под руководством Гагика Царукяна.
Он отметил, что участвовал в муниципальных выборах в Гюмри в 2025 году также с целью не допустить прихода к власти в городе партии «Гражданский договор».
По его словам, благодаря настойчивой борьбе удалось добиться того, что партия «Гражданский договор» не получила власть в Гюмри. Он подчеркнул, что за это время его команда прошла через серьезные испытания.
«В результате взвешенной, настойчивой и непреклонной борьбы мы все вместе добились того, что партия «Гражданский договор» не получила власть в Гюмри», — написал он.
Он добавил, что выборы в Гюмри являются лучшим примером для тех людей, которые считают, что через выборы уже невозможно что-либо изменить.
«В последние дни вместе со своими соратниками мы приняли решение участвовать в выборах в Национальное собрание по программе партии «Процветающая Армения» «Предложение Армении» под руководством Гагика Царукяна. Благодаря своему огромному опыту, создавая атмосферу сплоченности и согласия, обладая большими возможностями и личными связями, он был и остается тем политическим деятелем и благотворителем, который живет заботами и проблемами больших и малых сел и городов нашей страны.
В ближайшее время я представлю и напомню о масштабной работе, которую на протяжении многих лет мы совместно с Гагиком Царукяном проводили для улучшения качества жизни жителей Ширака и Гюмри.
В дальнейшем мы поговорим о положениях программы «Предложение Армении», в частности о программах, касающихся Ширакской области и Гюмри», — написал он.
Депутат Национального собрания Артур Саргсян также заявил в суде, что будет участвовать в предстоящих парламентских выборах, сообщает «Panorama.am ».
Он поинтересовался у председательствующего судьи Карена Фархояна, почему на предыдущем заседании, когда срок его домашнего ареста был продлен еще на три месяца, ему не дали слова.
«Возможно, вы боитесь меня. Если так, то в этом нет необходимости. Но вы боитесь не меня, а моих правдивых слов», — заявил оппозиционный депутат.
Саргсян отметил, что суд ограничил его передвижение, однако не может ограничить его принципы.
«Вы не можете ограничить волю жителей Сюника, которые стоят за моей спиной. Буду ли я в тюрьме, на улице или где-либо еще — я продолжу борьбу. Как сюникский армянин я не встану на колени, в ближайшее время буду участвовать в парламентских выборах», — сказал он, подчеркнув, что суд ограничил также волю и право его избирателей.