ԱԺ պատգամավոր Մարտուն Գրիգորյանը «Պատիվ ունեմի» անդամ է, գործընկերոջս շնորհակալ եմ համատեղ պայքարի համար, ասել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը խորհրդարանական ճեպազրույցում:
«Մարտուն Գրիգորյանը «Պատիվ ունեմի» անդամ է, հարգանքով ենք վերաբերվում, որ միանում է Ծառուկյանին»,- ասել է Մամիջանյանը, հայտնում է Aysor.am-ը:
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավարը նաև նշել է, որ իրենց առաջարկած իմպիչմենտի գործընթացը հավասարազոր է փողոցային պայքարին։
Նրա խոսքով՝ ընդդիմադիր ուժերի միջև քննարկումները շարունակվելու են մեկ հիմնական օրակարգով՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին պաշտոնանկ անելու հարցով։
«Իմպիչմենտն ու ընտրություններն իրարամերժ գաղափարներ չեն, չունեն հակասություններ ո՛չ իրավական, ո՛չ քաղաքական տեսանկյունից, ուստի՝ նրանք, ովքեր ուզում են արձագանքել ՀՀԿ-ի ծրագրին, պետք է հաշվի առնեն վերոնշյալը»,- նշել է ընդդիմադիր պատգամավորը։
Մարտուն Գրիգորյանը մասնակցելու է առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրով՝ Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորությամբ։ Նա նշել է, որ 2025թ․-ի Գյումրու ՏԻՄ ընտրություններին մասնակցել է նաև այն նպատակով, որ ՔՊ-ն Գյումրիում իշխանություն չունենա:

Депутат Мартун Григорян является членом объединения «Честь имею», заявил руководитель парламентской фракции Aйк Мамиджанян на брифинге в Национальном собрании.
«Мы с уважением относимся к его решению присоединиться к Гагику Царукяну», — сказал Мамиджанян, сообщает «Aysor.am ».
Глава фракции «Честь имею» также отметил, что предложенный ими процесс импичмента равнозначен уличной борьбе.
По его словам, обсуждения между оппозиционными силами будут продолжаться вокруг одного главного вопроса — отставки премьер-министра Никола Пашиняна.
«Импичмент и выборы не являются взаимоисключающими идеями, между ними нет противоречий ни с правовой, ни с политической точки зрения. Поэтому те, кто хочет откликнуться на программу, предложенную Республиканской партией Армении, должны учитывать это», — заявил оппозиционный депутат.
Ранее сообщалось, что Мартун Григорян примет участие в предстоящих парламентских выборах в рамках программы «Предложение Армении» партии «Процветающая Армения» под руководством Гагика Царукяна.
Он также отметил, что на выборах в органы местного самоуправления Гюмри в 2025 году участвовал в том числе для того, чтобы партия «Гражданский договор» не получила власть в городе.