ՀՀ-ն փետրվարին մոտ 14․5 միլիոն դրամ է ծախսել Ադրբեջանի ներկայացուցիչների հետ հանդիպում կազմակերպելու համար, որը իրականացվել է «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակում։ Այդ մասին հայտնել են ՀՀ Անվտանգության խորհրդի գրասենյակից, տեղեկացնում է Sputnik Արմենիան:
«Փետրվարի 13-ին և 14-ին կայացած Ադրբեջանի հետ իրականացվող «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության ֆինանսավորումն իրականացվել է պետական միջոցների հաշվին: Ֆինանսավորումը կազմում է մոտ 14,469,000 դրամ», – նշված է Անվտանգության խորհրդի գրավոր պատասխանում։
Նշվում է, որ խմբագրությունն Անվտանգության խորհրդի գրասենյակից խնդրել է տրամադրել «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակում անցկացված բոլոր միջոցառումների ընդհանուր արժեքը, սակայն ներկայացվել է միայն փետրվարին կազմակերպված հանդիպման ծախսը։
2025 թվականի հոկտեմբերի վերջին Երևանում անցկացվել է առաջին երկկողմ կլոր սեղանը՝ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների, ինչպես նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի ՀԿ-ների ղեկավարների մասնակցությամբ։ Այդ հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։
Ավելի ուշ՝ նոյեմբերին, Հայաստանի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներն են մեկնել Բաքու՝ կրկին «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակում։ Նշվում է նաև, որ Բաքվում կայացած կլոր սեղանին հայ փորձագետների մասնակցությունն ապահովելու համար ՀՀ պետական բյուջեից հատկացվել է 17 մլն 550 հազար դրամ։

Armenia spent about 14.5 million drams in February to organize a meeting with representatives of Azerbaijan under the Bridge of Peace initiative.
The information was provided by Armenia’s Security Council Office, Sputnik Armenia reported.
“The financing of the Bridge of Peace initiative with Azerbaijan held on February 13 and 14, was carried out using state funds. The total funding amounts to approximately 14,469,000 drams,” the Security Council said in a written response.
It is noted that the editorial team had requested information from the Security Council Office about the total cost of all events organized within the framework of the Bridge of Peace initiative. However, only the expenses for the February meeting were provided.
In late October 2025, the first bilateral roundtable was held in Yerevan with the participation of civil society representatives and leaders of non-governmental organizations from Armenia and Azerbaijan. Armenia’s Security Council Secretary Armen Grigoryan also attended the meeting.
Later, in November, representatives of Armenia’s civil society traveled to Baku again as part of the Bridge of Peace initiative. It was also reported that 17.55 million drams were allocated from Armenia’s state budget to ensure the participation of Armenian experts in the roundtable held in Baku.