ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբոր՝ Ալեքսանդր (Սաշիկ) Սարգսյանի նկատմամբ կալանավորման որոշում է կայացվել։ Այս մասին հայտնել են Հակակոռուպցիոն կոմիտեից, տեղեկացնում է Radar Armenia-ն:
Ալեքսանդր (Սաշիկ) Սարգսյանը երկրում չէ։
«Քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում Ալեքսանդր Ազատի Սարգսյանին մեղսագրվել է առանձնապես խոշոր չափերով վատնում կատարել, մասնավորապես՝ 2000-2007 թվականներին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնը զբաղեցրած Սերժ Ազատի Սարգսյանի եղբայրը հանդիսանալու հանգամանքով պայմանավորված, վերջինս 2001-2018 թվականներն ընկած ժամանակահատվածում իր ազդեցությունն օգտագործելով հիշյալ ժամանակահատվածում պաշտոնավարող ՀՀ ՊՆ զինվորական ոստիկանության վարչության պետերին դրդել է իրենց վստահված առանձնապես խոշոր չափերի պետական գումարը վատնման եղանակով հափշտակելուն»,-ասել են դատարանից։

В отношении Александра (Сашика) Саргсяна, брата третьего президента Армении Сержа Саргсяна, принято решение о заключении под стражу, сообщили в Антикоррупционном комитете, передает «Radar Armenia».
При этом Саргсян в настоящее время находится за пределами страны.
По данным следствия, в рамках уголовного производства, расследуемого Главным управлением по расследованию особо важных дел Следственного комитета, Александру Саргсяну предъявлено обвинение в растрате в особо крупном размере.
В частности, следствие утверждает, что в период 2001–2018 годов, используя влияние, обусловленное тем, что он является братом Сержа Саргсяна, занимавшего должность министра обороны Армении в 2000–2007 годах, он побуждал начальников военной полиции Министерства обороны, занимавших должность в указанный период, к хищению вверенных им государственных средств в особо крупном размере путем растраты.