ԵԺԿ-ն պատրաստ է այսուհետ նույնպես քննարկել Հայաստանին և տարածաշրջանին առնչվող հարցերը, քանի որ Հայաստանը դիտարկվում է որպես Եվրոպայի մաս: Այդ մասին Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության (ԵԺԿ) նախագահ Մանֆրեդ Վեբերն ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպման ժամանակ:
«Մեզ համար մեծ պատիվ է այստեղ գտնվել, գնահատում ենք ձեր ներդրումը Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների զարգացման գործում»,- ասել է Մանֆրեդ Վեբերը, հայտնում է Արմենպրեսը:
Փաշինյանը, իր հերթին կարևորելով ԵԺԿ առաքելության դերակատարությունը, նշել է, որ կողմերը, ըստ էության, իրականացնում են նույն աշխատանքը։
«Դրա կարիքն ունի Հայաստանը»,- ասել է Փաշինյանը։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Փարիզից ժամանել է Ստրասբուրգ, որտեղ ելույթ է ունեցել Եվրոպական խորհրդարանում:

12 Март 2026 - 08:44 AMT
Европейская народная партия (ЕНП) готова продолжать обсуждение вопросов, касающихся Армении и региона, поскольку страна рассматривается как часть Европы, заявил президент ЕНП Манфред Вебер на встрече с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
«Для нас большая честь находиться здесь. Мы ценим ваш вклад в развитие отношений между Арменией и Европейским союзом», — сказал Манфред Вебер, сообщает «Арменпресс».
В свою очередь Пашинян, подчеркнув важность миссии ЕНП, отметил, что стороны, по сути, выполняют одну и ту же работу.