Հասարակական քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանը միացել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությանը։ Այդ մասին նա հայտնել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
«Կարծես թե կա մի հույս, մի հնարավորություն, մի շանս, որը մենք բաց թողնել չենք կարող։ Ես որոշում եմ կայացրել իմ համեստ կարողոթյուններով մասնակցել ուժեղ առաջնորդի, ուժեղ թիմի նախաձեռնած մի գաղափարին, որը միտված է կերտելու ուժեղ Հայաստան»,-ասել է նա տեսաուղերձում:
Նա նշել է, որ 44 օրյա պատերազմից և կապիտուլյացիոն պայմանագրից հետո անցած տարիներին անզիջում պայքար է մղել ներկայիս իշխանության դեմ՝ կազմակերպելով և նախաձեռնելով հանրահավաքներ ու տարբեր քաղաքական գործընթացներ, սակայն մինչ այժմ այդ ջանքերը հաջողության չեն հանգեցրել։
Ղազարյանը նշել է նաև, որ Սամվել Կարապետյանն ունի բոլոր անհրաժեշտ հատկանիշները ծառայելու պետությանը և ժողովրդին։

12 Март 2026 - 15:16 AMT
Общественно-политический деятель Эдгар Казарян присоединился к партии «Сильная Армения», об этом он сообщил на своей странице в Facebook.
«Похоже, есть надежда, возможность, шанс, который мы не можем упустить. Я принял решение своими скромными возможностями принять участие в инициативе сильного лидера и сильной команды, направленной на создание сильной Армении», — сказал он в видеообращении.
Казарян отметил, что после 44-дневной войны и, по его словам, капитуляционного соглашения в последующие годы он вел непримиримую борьбу против нынешней власти, организовывая митинги и различные политические процессы, однако пока эти усилия не привели к успеху.
Он также заявил, что Самвел Карапетян обладает всеми необходимыми качествами для служения государству и народу.
Кандидатом на пост премьер-министра от партии «Сильная Армения» является Самвел Карапетян. Об этом заявил координатор движения «Мер дзевов» Наркек Карапетян во время официальной презентации партии в спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна.