13 Մարտ 2026 - 06:34 AMT
Դոհայում ՀՀ դեսպանությունը մարտի 12-ին անվճար տեղափոխում է կազմակերպել Կատարից դեպի Օման Հայաստանի քաղաքացիների համար։ Հնարավորությունից օգտվել է 10 մարդ, առողջական խնդիրներ ունեցողներ և տարեցներ։ հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն:
Նախաձեռնության մասին նախապես տեղեկացվել են Կատարում գտնվող բոլոր ՀՀ քաղաքացիները:
Դոհայում Հայաստանի դեսպանությունը շարունակում է ամենօրյա կապ պահպանել Կատարի Պետությունում գտնվող ՀՀ քաղաքացիների հետ և հնարավորության սահմաններում աջակցություն ցուցաբերել նրանց։
Դեսպանությունում դեսպան Տիգրան Գևորգյանի մասնակցությամբ արդեն երկու անգամ կազմակերպվել են հանդիպումներ ՀՀ քաղաքացիների հետ։ Քննարկումների և կարիքների գնահատման արդյունքում ԱԳՆ-ն որոշում է ընդունել Կատարում գտնվող բոլոր Հայաստանի քաղաքացիների համար ապահովել Սաուդյան Արաբիա մուտքի արտոնագրեր, որոնք տրամադրվել են ԱԳՆ-ի և դեսպանության համատեղ աշխատանքի շնորհիվ։
Գևորգյանը անձամբ ուղեկցել է Հայաստանի քաղաքացիներին մինչև Սաուդյան Արաբիայի սահման։
Կատարի Պետությունում գտնվող Հայաստանի սպորտային մարմնամարզության տղամարդկանց հավաքականի համար ևս ապահովվել են Սաուդյան Արաբիա մուտքի արտոնագրեր՝ նրանց Հայաստան վերադարձը կազմակերպելու նպատակով։

13 Март 2026 - 07:02 AMT
12 марта посольство Армении в Дохе организовало бесплатный трансфер из Катара в Оман для граждан Армении, сообщает «МИД Армении».
Этой возможностью воспользовались 10 человек, среди которых были пожилые граждане и люди с проблемами со здоровьем.
О данной инициативе заранее были уведомлены все граждане Армении, находящиеся в Катаре.
Посольство Армении в Дохе продолжает ежедневно поддерживать связь с гражданами Армении, находящимися в Государстве Катар, и по мере возможностей оказывает им необходимую помощь.
В диппредставительстве уже дважды состоялись встречи с гражданами Армении при участии посла Тиграна Геворгяна. По итогам обсуждений и оценки потребностей Министерство иностранных дел приняло решение обеспечить всем гражданам Армении в Катаре въездные визы в Саудовскую Аравию, которые были оформлены благодаря совместной работе МИД и посольства.
Геворгян лично сопроводил граждан Армении до границы Саудовской Аравии.
Въездные визы в Саудовскую Аравию также были обеспечены для мужской сборной Армении по спортивной гимнастике, находящейся в Катаре, с целью организации их возвращения в Армению.