Մարտի 13-ի երեկոյան դատարանի բակից բերման ենթարկված գործարար Սամվել Կարապետյանի աջակիցներն ազատ են արձակվել: Քաղաքացիների վերաբերյալ կազմվել է արձանագրություն, որից հետո նրանք ազատ են արձակվել։ Այդ մասին ասել է ներքին գործերի նախարարության խոսնակը, հայտնում է «Ազատությունը»:
Բերման էր ենթարկվել 3 աջակից:
Նրան ոստիկանության տարածքային ստորաբաժանում էին տեղափոխել Հակակոռուպցիոն դատարանի բակից այն ժամանակ, երբ դատարանը քննում էր գործարարի տնային կալանքը մեկ ամսով երկարաձգելու վերաբերյալ Քննչական կոմիտեի միջնորդությունը։
Հակակոռուպցիոն դատարանում ավարտվել է գործարար Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ կիրառված խափանման միջոցը՝ տնային կալանքը երկարացնել ևս մեկ ամսով։ Այդ մասին դատարանի բակում լրագրողներին հայտնել է փաստաբան Արամ Վարդևանյանը։ Դատարանի հարակից տարածքում կենտրոնացվել էին մեծ թվով ոստիկանական ուժեր։

Сторонники бизнесмена Самвела Карапетяна, задержанные вечером 13 марта у здания суда, были освобождены, сообщил представитель Министерства внутренних дел, сообщает «Азатутюн».
В отношении граждан был составлен протокол, после чего они были освобождены.
Всего были задержаны трое сторонников.
Их доставили в территориальное подразделение полиции от здания Антикоррупционного суда в то время, когда суд рассматривал ходатайство Следственного комитета о продлении домашнего ареста бизнесмена на один месяц.
Ранее в Антикоррупционном суде завершилось рассмотрение вопроса о мере пресечения в отношении Самвела Карапетяна — его домашний арест был продлен еще на один месяц. Об этом журналистам во дворе суда сообщил адвокат Арам Варданян. На прилегающей к суду территории были сосредоточены значительные силы полиции.