14 Մարտ 2026 - 09:14 AMT
Տեր-Պետրոսյան․ Իմ նախազգացումով ընդդիմության հաղթանակի դեպքում երկրում տեղի է ունենալու կապիտալ վերանորոգում
Ընդդիմության հաղթանակի դեպքում երկրում տեղի է ունենալու կապիտալ վերանորոգում, հայտարարել է ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը ՀԱԿ 5-րդ համագումարի մասնակիցներին հղած ուղերձում:
«Իմ նախազգացումով, առաջիկա ընտրություններում ընդդիմության հաղթանակի պարագայում մեր երկրում, հիրավի, տեղի է ունենալու կապիտալ վերանորոգում»,- նշել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը:
Տեքստը համագումարի ընթացքում ընթերցել է կուսակցության վարչության անդամ Ավետիս Ավագյանը։
Նա համագումարի մասնակիցներին մաղթել է հաջողություն, արդյունավետ աշխատանք առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում ցանկալի արդյունքի հասնելու սպասումով։
«Գնահատում եմ նաև դաշինքներ ձևավերոլու ուղղությամբ ձեր թափած ջանքերը»,- նշել է Տեր-Պետրոսյանը։
Ավելի վաղ Տեր-Պետրոսյանը հայտարարել էր, որ պառակտված ընդդիմությանը միավորելու միակ կարող ուժը «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Սամվել Կարապետյանն է:

В своем обращении к участникам 5-го съезда Армянского национального конгресса (АНК) первый президент Армении Левон Тер-Петросян отметил, что победа оппозиции приведет к «капитальному обновлению» страны.
«По моему предчувствию, в случае победы оппозиции на предстоящих выборах в нашей стране действительно произойдет капитальный ремонт», — цитирует его «Panorama.am ».
Текст обращения на съезде зачитал член правления партии Аветис Авакян.
Он пожелал участникам съезда успехов и плодотворной работы в преддверии парламентских выборов, выразив надежду на достижение желаемого результата.
«Я также высоко оцениваю ваши усилия по формированию союзов», — отметил Тер-Петросян.
Ранее Тер-Петросян заявил, что единственной силой, способной объединить раздробленную оппозицию, является председатель партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян.