14 Մարտ 2026 - 09:14 AMT
Տեր-Պետրոսյան․ Իմ նախազգացումով ընդդիմության հաղթանակի դեպքում երկրում տեղի է ունենալու կապիտալ վերանորոգում
Ընդդիմության հաղթանակի դեպքում երկրում տեղի է ունենալու կապիտալ վերանորոգում, հայտարարել է ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը ՀԱԿ 5-րդ համագումարի մասնակիցներին հղած ուղերձում:
«Իմ նախազգացումով, առաջիկա ընտրություններում ընդդիմության հաղթանակի պարագայում մեր երկրում, հիրավի, տեղի է ունենալու կապիտալ վերանորոգում»,- նշել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը:
Տեքստը համագումարի ընթացքում ընթերցել է կուսակցության վարչության անդամ Ավետիս Ավագյանը։
Նա համագումարի մասնակիցներին մաղթել է հաջողություն, արդյունավետ աշխատանք առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում ցանկալի արդյունքի հասնելու սպասումով։
«Գնահատում եմ նաև դաշինքներ ձևավերոլու ուղղությամբ ձեր թափած ջանքերը»,- նշել է Տեր-Պետրոսյանը։
Ավելի վաղ Տեր-Պետրոսյանը հայտարարել էր, որ պառակտված ընդդիմությանը միավորելու միակ կարող ուժը «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Սամվել Կարապետյանն է:

14 March 2026 - 09:45 AMT
In a message addressed to participants of the 5th congress of the Armenian National Congress (ANC), Armenia’s first president Levon Ter-Petrosyan said that an opposition victory would lead to a “major overhaul” of the country.
“In my premonition, if the opposition wins the upcoming elections, our country will indeed undergo a capital overhaul,” he said, according to Panorama.am .
The message was read during the congress by Avetis Avagyan, a member of the party’s board.
Ter-Petrosyan wished the participants success and productive work in the run-up to the parliamentary elections, expressing hope for the desired result.
“I also appreciate the efforts you have made toward forming alliances,” Ter-Petrosyan said.
Earlier, Ter-Petrosyan said that the only figure capable of uniting the fragmented opposition is Samvel Karapetyan, the chairman of the Strong Armenia party.